Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63533.62
2.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.63
1.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.38
-3.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.1
1.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fidelity Digital Assets: Yatırımcılar Kripto Paraları Çok Çekici Buluyor!

Yatırımcılar, yüksek potansiyelleri nedeniyle dijital varlıkları oldukça çekici buluyor.

Clock
Paylaş
Fidelity Digital Assets: Yatırımcılar Kripto Paraları Çok Çekici Buluyor!

Küresel varlık yöneticisi Fidelity’nin kripto para odaklı kanadı olan Fidelity Digital Assets, dünya genelinde 1.100 yatırımcıyla yapılan bir anketin sonuçlarını yayımladı

Binance BannerBinance Banner

Çalışma, 408 Amerikalı, 299 Asyalı, 393 Avrupalı ​​yatırımcıyı yatırım davranışları ve kripto para birimi gibi dijital varlıklara bakışları konusunda araştırdı. Anket katılımcılarının 312’si finansal danışman ve 302’si yüksek net değerli yatırımcılardan oluşuyor. 

Açıklanan anket sonuçlarına göre, ankete katılan yatırımcıların %90’ı, özellikle “yüksek potansiyelleri” nedeniyle dijital varlıkları oldukça çekici buluyor. Ayrıca her on kişiden sekizi, dijital varlıkların bir portföye ait olabileceğini hissettiğini dile getiriyor. 

Bunun yanında, kripto paraların yaygın olarak benimsenmesini engelleyen koşulların neler olduğu sorulduğunda ise, yatırımcıların %54’ü fiyat oynaklığını sebep gösterirken, %44’ü ise uygun değerlerini ölçmek için temellerin eksikliğini sebep gösteriyor. 

Asya ve Avrupalılar Önde

Genel olarak, ankete katılan yatırımcıların %52’si dijital varlıklara yatırım yaptıklarını söylüyor. Başka bir veride ise Asyalı ve Avrupalı ​​yatırımcıların kripto para varlıklarına yatırım yapma olasılıklarının ABD merkezli yatırımcılara göre daha yüksek olduğu ortaya koyuluyor. 

Son olarak rapora göre, COVID-19 pandemisinin ardından 2020’nin piyasa koşulları, merkez bankalarını merkez bankası dijital para birimlerini benimsemeye zorladığı ve hükümetlerin blok zincir teknolojisine olan ilgisini çektiği için yatırımcılar dijital varlıklara yöneldi.

Fidelity Hakkında

Varlık yönetimi devi Fidelity toplamda 4.9 trilyon dolarlık bir varlığı yönetiyor. Yakın zamanda kripto para alanında da hizmet vermeye başlayan şirket aynı zamanda Bitcoin madenciliği de yapmaktadır.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar