Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66095.23
0.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558.01
3.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.96
0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Fon Yöneticileri, Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor!

Kurumsal yatırımcılar, giderek altın yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ediyor.

Clock
Paylaş
Fon Yöneticileri, Altın Yerine Bitcoin’i Tercih Ediyor!

Fon yöneticileri ve kurumsal yatırımcılar, kripto para birimini daha iyi bir değer deposu ve enflasyona karşı tercih edilen bir koruma olarak görerek, altın yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ediyor. Son zamanlarda yaptıkları açıklamalar ile Bitcoin yanlısı olduklarını belirten yöneticiler, altının etkisinin giderek kaybetmeye başlayacağını dile getirmeye devam ediyor.

728×90 muhabbit - Fon Yöneticileri, Altın Yerine Bitcoin'i Tercih Ediyor!300x250 muhabbit - Fon Yöneticileri, Altın Yerine Bitcoin'i Tercih Ediyor!

Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, şirketinin geçen hafta üçüncü çeyrek raporunda, Bitcoin’in altından daha iyi bir değer deposu olduğundan bahsetti. Altının sahip olmak için uygun bir varlık olduğunu düşünmesine rağmen, Bitcoin tarafından ezildiğini de dile getirdi.

“Bitcoin, bir mağaza değerinin sadece daha iyi bir versiyonudur ve giderek artan bir hızla kabul edilmektedir. Şu anda dünya genelinde Bitcoin ekosistemine katılan iki yüz milyondan fazla insan var ve büyümeye devam ediyor.”

Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci de Bitcoin’in altından daha iyi performans göstermesini bekliyor. Geçen hafta Bitcoin’in eninde sonunda altını gölgede bırakacağını söyledi. Bitcoin için hala çok erken olduğunu söyleyen Scaramucci, kripto para biriminin fiyatının kolayca 500 bin dolara ulaşacağını dile getiriyor.

“Bitcoin’in, uzun bir süre içinde muhtemelen altından on kat daha iyi olacağını düşünüyorum. Bitcoin üstel bir oranda yükselirse ve altın doğrusal bir oranda yükselirse şaşırmayacağım.”

Son zamanlarda Bitcoini, altına tercih ettiğini itiraf eden bir diğer ünlü fon yöneticisi ise Paul Tudor Jones. Geçen ay, mevcut ekonomik ortamda enflasyona karşı bir önlem olarak Bitcoin’i tercih ettiğini söyleyen yönetici şu ifadelere yer verdi:

“Açıkçası, kripto paralar için bir yer var. Şu anda altına karşı olan yarışı kazanıyor. Bitcoin’i altına tercih edeceğim.”

Küresel yatırım bankası JPMorgan, ekim ayında kurumsal yatırımcıların Bitcoin için altın sattığını söyledi. Firmanın analistleri, kurumsal yatırımcıların, belki de onu altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görerek Bitcoin’e döndüğünü dile getirdi.

Eylül ayında, Microstrategy, geçen yıl altın yerine Bitcoin seçerek milyar dolarlık bir hatadan kaçındığını söyledi. Şirket şu anda yaklaşık 114.042 BTC tutuyor. CEO Michael Saylor geçen hafta Bitcoin’in 100 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olmasını beklediğini söyledi.

“Bitcoin kazanıyor, altın kaybediyor ve bu durum devam edecek. Bu on yılda altının yerini dijital altının alacağı oldukça açık.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar