Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65455.02
0.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3576.8
0.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.54
1.51%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.2
0.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Franklin Templeton, VanEck ve Invesco Galaxy spot ETH ETF başvurularını güncelledi, neler değişti?

Clock
Paylaş
Franklin Templeton, VanEck ve Invesco Galaxy spot ETH ETF başvurularını güncelledi, neler değişti?

Franklin Templeton, VanEck ve Invesco Galaxy, SEC’ye spot Ethereum ETF başvuruları için güncel S-1 formlarını sundu. Franklin Templeton, başvurusunda %0,19 sponsorluk ücreti talep etmeyi planladığını belirtti.

Bugün SEC’ye sunulan bu başvurular, yatırımcıların doğrudan kripto para satın almadan Ethereum fiyatı üzerine bahis yapmasına olanak tanıyan bir ürün piyasaya sürmeyi amaçlıyor. Bu, şirketlerin Bitcoin ETF’lerinde elde ettikleri başarıyı Ethereum piyasasına taşımak istemeleriyle ilgili düzenleme adımlarını içeriyor.

728×90 muhabbit - Franklin Templeton, VanEck ve Invesco Galaxy spot ETH ETF başvurularını güncelledi, neler değişti?300x250 muhabbit - Franklin Templeton, VanEck ve Invesco Galaxy spot ETH ETF başvurularını güncelledi, neler değişti?

Franklin Templeton’ın %0,19 sponsorluk ücreti talebi, ağustos ayında sundukları spot Bitcoin ETF (EZBC) için talep ettikleri yüzdeyle aynı. Bu oran spot Bitcoin ETF‘leri arasında en düşük ücret olarak dikkat çekiyor.

Erhereum ETF ücret savaşları başladı

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, Franklin Templeton’ın önerdiği ücreti Twitter’da değerlendirdi. Balchunas, “Eth ETF ücret savaşındaki açılış atışı Franklin’den 19 baz puanla ateşlendi” şeklinde yorum yaptı.

SEC, spot Ethereum ETF ihraççılarına güncel S-1 formlarını bu son güne kadar sunmalarını söyledi. Ancak bu formların onaylanması ve yeni finansal ürünlerin ticarete başlaması birkaç hafta sürecek.

Geçen hafta spot Ethereum ETF başvuruları ilk onayını aldığında VanEck, hızla S-1 formunun güncel bir versiyonunu sundu. BlackRock, perşembe günü güncel formunu sunarak ETF’inin 10 milyon dolar ile başlayacağını duyurdu.

Franklin Templeton’ın spot Bitcoin ETF’i, The Block verilerine göre, yaklaşık 350 milyon dolarlık varlığa sahip. VanEck ise en son S-1 dosyasında tohum yatırımından 100.000 dolar aldığını belirtti. Invesco Galaxy, Bank of New York Mellon’un nakit saklayıcısı, Coinbase Custody Trust Company LLC’nin ise ETH’nin saklayıcısı olacağını ekledi. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar