Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66415.41
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3603.69
1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.68
-1.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.3
0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Circle, Fransa Regülatörü AMF’den Şartlı Onay Aldı!

Clock
Paylaş
Circle, Fransa Regülatörü AMF’den Şartlı Onay Aldı!

Circle, Fransa’nın düzenleyicisi olan AMF’den şartlı DASP kaydı aldı. Şirket ayrıca, Fransa’daki operasyonlarını genişletmek için Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansı almayı hedefliyor.

Stabilcoinler USDC ve EURC ihraççısı olan teknoloji şirketi Circle, Fransa’nın mali düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers (AMF) tarafından Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) olarak şartlı onay aldı. Circle, Fransa aracılığıyla Avrupa Birliği’ndeki varlığını güçlendirmek istiyor.

728×90 muhabbit - Circle, Fransa Regülatörü AMF'den Şartlı Onay Aldı!300x250 muhabbit - Circle, Fransa Regülatörü AMF'den Şartlı Onay Aldı!

İlginizi çekebilir: Coinbase, Fransa Regülatörü AMF’den Onay Aldı!

Fransa’dan Circle’a şartlı onay: Peki şartlar neler?

Circle’ın Fransa’da tam olarak operasyonlarını sürdürebilmesi için bazı gereklilikleri sağlaması gerekiyor. Özellikle; ödeme hizmeti sağlayıcısı (PSP) olarak onay alabilmesi için önce Elektronik Para Kurumu (EMI) lisansını alması ya da bir PSP’nin temsilcisi olarak kayıt olması gerekliliği yer alıyor.

Dijital Varlık Hizmet Sağlayıcısı (DASP) onayı almanın şirketlere sağladığı birçok avantaj var. Öncelikle bu onay sayesinde Fransa’daki profesyonel yatırımcılara dijital varlık hizmetleri sunulabiliyor. Bu hizmetler, müşteriler adına dijital varlıkların satın alınmasını ya da satılmasını veya tutulmasını, ayrıca dijital varlıkların ihraç edilmesini ve geri ödenmesini kolaylaştırıyor.

Circle, AB’nin yakında yürürlüğe koymayı planladığı Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yasası ile uyumlu çalışmak ve Fransa’nın finansal hizmetler ekosisteminden yararlanarak, Avrupa’daki konumu daha fazla güçlendirmeyi hedefliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar