Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51783.08
2.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3024.19
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.95
4.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $381.2
2.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fransa ve İsviçre, Bitcoin Ticareti Açısından En İyi Ülkeler Arasında Yer Alıyor!

Ülkelere göre en kârlı Bitcoin yatırımcılarını inceleyen bir çalışma yayımlandı.

Clock
Paylaş
Fransa ve İsviçre, Bitcoin Ticareti Açısından En İyi Ülkeler Arasında Yer Alıyor!

İngiltere merkezli finansal veri şirketi invezz.com, kısa süre önce, birden fazla istatistikten yararlanarak ülkelere göre en kârlı Bitcoin yatırımcılarını inceleyen bir çalışma yayımladı.

Binance BannerBinance Banner

Çalışmanın baş analistlerinden biri olan Dan Ashmore, 2020 yılında gerçekleşen Bitcoin kazanımlarıyla dünyanın ilk 25 ülkesini sıralayan Chainalysis‘in raporladığı bir veri kümesini açıkladı.

Veriler, İsviçre’nin şu anda dünya çapında en kârlı Bitcoin yatırımcılarına sahip olduğunu gösterse de, Fransa’nın Bitcoin ticareti açısından en iyi ülke olduğunu gösteriyor.

İsviçre Zug Kantonu Bitcoin ile Vergi ödeyecek

Ashmore’un raporunda, Fransa’nın, kripto paralara yatırım yapan ülke yüzdesinde (%3.3) 12. sırada yer aldığı belirtiliyor. Bunun yanında, kişi başına düşen Bitcoin kazancı ve yatırımcı başına düşen Bitcoin kazancı açısından da sırasıyla 275$ ve 13$ ile üçüncü ve sekizinci sıralarda yer aldığı belirtiliyor. Bu durum ise şu cümleler ile dile getiriliyor:

“Birçok başka ülke, belirli kategorilerde iyi klasmanında yer alırken, Fransa her üç ölçümde de ortalamanın üzerinde olan tek ülke konumunda yer alıyor.”

Avrupa Ülkeleri Ön Sıralarda Yer Alıyor

Ülkeler listesinde Fransa’nın ardından Çek Cumhuriyeti ve Belçika, en iyi Bitcoin ticareti yapan ülkeler açısından ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Ardından sırasıyla Kanada, Hollanda, İsviçre, Almanya, Türkiye ve Hindistan yer alıyor. 

İsviçre, yatırımcı başına 1.268 dolarlık kazançla en kârlı yatırımcılara sahip olmasına rağmen, ülkenin sadece %1.8’i kripto paralara yatırım yaptığı için ülke altıncı sırada yer alıyor. Ayrıca Çek Cumhuriyeti’nde de benzer verilerin olduğu belirtiliyor. Ancak hem İsviçre hem de Çek Cumhuriyeti’nin, belirli nedenlerle listede Fransa’dan çok daha alt sıralamalarda olduğu dile getiriliyor.

“En iyi Bitcoin yatırımcıları Fransa’da bulunmaktadır. Ülkenin Avrupa’daki hakimiyetleri çok açık.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar