Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $58518.36
3.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3296.61
2.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.77
1.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.8
0.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Fransa’da Binance France, Resmen Onaylandı!

Dünya çapında kendisine uygulanan yaptırımlara uyan Binance; çalışmalarının sonucunu aldı. Binance France, Fransa tarafından resmen onaylandı.

Clock
Paylaş
Fransa’da Binance France, Resmen Onaylandı!

Fransa Piyasa Düzenleyicisi AMF, Binance France’i “Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı” olarak kayıt etti. Fransa Bankacılık Düzenleyicisi ACPR; kaydı onaylayarak Binance France’i resmen tanıdığını ilan etti.

Binance tarafından ilk duyuru; dün (04.05.2022) Binance Kurucu ve CEO’su Changpeng Zhao tarafından bir video paylaşımı ile yapıldı.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Binance’ten Elon Musk’a 500 Milyon Dolarlık Destek Geldi!

Fransa Avrupa’daki İlk Ülke Oldu

Onay ile birlikte Fransa; Binance’in çalışmalarını kendi yetkisi dahilinde kabul eden ilk Avrupa ülkesi oldu. Binance ise bu karar ile birlikte; Fransa’nın ilk lisanslı kripto para borsası olma hakkını kazandı.

Geçtiğimiz yıl bu zamanlarda, Binance’in özellikle Avrupa’da olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde regülasyonlar ile başı dertteydi. 2021 yazında durum öyle bir hal almıştı ki düzenleyici otoriteler, Binance kullanıcılarına uyarı yapmıştı.

Temmuz 2021’de İtalya düzenleyicisinin yaptığı duyuruda Binance; “yatırım servis hizmeti vermeye ve aktiviteleri yapmaya yetkili değildir” olarak tanımlanmıştı. Ağustos ayında ise Hollanda Merkez Bankası, Binance’in Hollanda’da hizmet verebilmesi için yasal kaydı olması gerektiğini açıklamıştı.

İlginizi çekebilir: Fransa ve İsviçre, Bitcoin Ticareti Açısından En İyi Ülkeler Arasında Yer Alıyor!

Binance CEO zhao

Binance Regülasyonlara Uydu

Binance’in bu baskılara yönelik karşı cevabı ise sert olmamıştı. Regülasyonlara karşı çıkmayan kuruluş, düzenlemelere uyacağını duyurmuş ve gerekli adımları atmaya başlamıştı. Binance Kurucu ve CEO’su Changpeng Zhao, regülasyonlar için görüşünü şöyle belirtmişti: “Verimli regülasyonlar, kripto paralara kitlesel adaptasyonun artırılabilmesi için gereklidir.

İlginizi çekebilir: Binance CEO’su 2022 Yılı İçin Neler Düşündüğünü Açıkladı!

Bu adımlar bugün sonuç verdi ve Fransa’da Binance France resmen tanınmış oldu. Binance’ten son gelişmeyle ilgili şu açıklamalar geldi:

“Yıllar içerisinde Binance; uluslararası uyumluluğu artırabilmek için çalışmalarına devam etti. Aynı esnada dolandırıcılık ve fidye yazılımları ile de mücadele etti. Tüm bu eforlarımızın sonucunun olumlu olduğunu görmekten dolayı bugün çok mutluyuz.”

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar