Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67486.99
0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.45
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.5
1.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $575.6
-0.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Fransız Hükûmeti, Açık Artırma ile Bitcoin Satacak!

Hükûmet 34,5 milyon Dolar değerinde Bitcoin’i açık artırma ile satacak.

Clock
Paylaş
Fransız Hükûmeti, Açık Artırma ile Bitcoin Satacak!

Fransız hükûmeti, XRP Ledger protokolüne dayanan İngiltere merkezli bir platform olan GateHub’ın hacker’larından ele geçirilen 34,5 milyon dolar değerinde Bitcoin‘i açık artırma ile satacak.

728×90 muhabbit - Fransız Hükûmeti, Açık Artırma ile Bitcoin Satacak!300x250 muhabbit - Fransız Hükûmeti, Açık Artırma ile Bitcoin Satacak!

Cyberguerre tarafından yayımlanan bir rapora göre, müzayede 17 Mart’ta Paris merkezli müzayede evi Kapandji Morhange tarafından Fransız Ele Geçirilen ve El Konulan Varlıkların Yönetimi ve Geri Alınması Ajansı (AGRASC) adına düzenlenecek.

Açık artırmaya çıkarılan Bitcoin’in neredeyse tamamı GateHub hackinin araştırılması sırasında mahkemeler tarafından ele geçirildi.

Bilindiği üzere GateHub, Haziran 2019’da saldırıya uğradı ve 23 milyon XRP kaybına (o sırada 9,2 milyon dolar değerinde) neden oldu. Aynı yılın ilerleyen günlerinde, kripto para cüzdan hizmeti, 1,4 milyon kullanıcının özel verilerinin tehlikeye atıldığı başka bir saldırıya da uğradı.

GateHub hack’iyle ilgili adli soruşturma hala beklemede olduğundan, yasal açıdan ele geçirilen Bitcoin’ler davadaki şüphelilerin mülkiyetinde kalmaya devam ediyor. Bu, Gabriel KAB ve Nassim B’nin suçlamalardan aklanması durumunda, Fransız hükümetinin planladığı Bitcoin müzayedesinin tüm gelirlerini alacakları anlamına geliyor. Eğer suçlu bulunurlarsa, satıştan elde edilen gelir Fransız hükümetine gidecek.

Cezai soruşturmalar sırasında ele geçirilen Bitcoin’lerin müzayede ile satılması yeni bir şey değil. Daha önce ABD Marshals Servisi (USMS), açık artırma ile kripto paraları satışa çıkarmıştı.

Risk kapitalisti Tim Draper, Temmuz 2014’te Silk Road’dan ele geçirilen yaklaşık 30.000 Bitcoin’inin satıştan yararlananlar arasındaydı. Şubat 2020’de, USMS yaklaşık 4.000 BTC sattı. Bu o zamanki değeri ile 37 milyon dolar şimdi ise yaklaşık olarak 240 milyon dolar değerinde Bitcoin satışı anlamına geliyor.

Bunun yanında ABD Genel Hizmetler İdaresi bu ayın sonunda 0,7501 BTC daha açık artırmaya çıkaracak. Yıllar içinde ABD hükümetinin, ele geçirilen Bitcoin’i elinde tutmak yerine satarak yaklaşık 10 milyar Doları kaybettiği düşünülüyor.

Diğer Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar