Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61864.34
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2991.6
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.57
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $542.7
-0.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FTX ABD’de Spot İşlem Borsası Açıyor!

Borsanın ABD’de hizmete başlaması için hem Money Services Business (MSB) hemde Money Transmitter Business (MTB) onayından geçmesi gerekiyor.

Clock
Paylaş
FTX ABD’de Spot İşlem Borsası Açıyor!

FTX, yeni adımı ile birlikte ABD’de spot işlem borsası açmayı planlıyor. Bildiğiniz üzere temelde FTX, türev işlem borsası. Güzel bir ivmelenme yakalayan borsa şimdi de ABD hamlesi ile karşımızda.

728×90 muhabbit - FTX ABD'de Spot İşlem Borsası Açıyor!300x250 muhabbit - FTX ABD'de Spot İşlem Borsası Açıyor!

Hatta hali hazırda beta sürümünde olan bir borsa bile mevcut. FTX.US isimli borsa ABD düzenleyici kuruluşu “FinCEN“e kayıtlı durumda ve devam eden prosedürlerle de eyaletlerden lisanslarını almaya çalışmakta.

Borsanın ABD’de hizmete başlaması için hem Money Services Business (MSB) hemde Money Transmitter Business (MTB) onayından geçmesi gerekiyor. Tabi New York eyaletinde olduğu gibi bazı eyaletlerin talep ettiği ekstra lisanslar da bulunmakta. Bu nedenle FTX’in New York sakinlerine hizmet verebilmesi için talep edilen ve büyük tartışamalara sebep olan “BitLicence“a da sahip olması gerekmekte.

ABD merkezli olarak açılacak spot borsa, tahmin edeceğiniz üzere FTX’te listelenen tüm kripto paraları kapsamayacak. Şimdilik borsa üzerinde görünen kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Pax Gold (PAXG) ve Tether USD (USDT).

FTX ve Alameda Research’ün başındaki isim Bankman-Fried ise, borsanın işleme açılmasından önce birkaç kripto paranın daha ekleneceğini belirtmekte. Ek olarak borsaya “marjin ticareti”nin de ekleneceği, Bankman tarafından açıklanmış bulunuyor.

Bildiğiniz üzere FTX geçtiğimiz aylarda kendi hisse tokenini duyurmuştu. Bu sayede büyüme anlamında daha hızlı adım atmak isteyen borsa, Binance’ten de yatırım almıştı. Hemen ardından ise FTX’in 3x kaldıraçlı tokenleri “bull” ve “bear” tokenler Binance’te listelenmişti.

Fakat geçtiğimiz haftalarda ani bir şekilde tokenler Binance’ten delist edilmişti. Sebep olarak ise kullanıcıların tokenlerin amacını anlamaması gösterilmişti.

skew - FTX ABD'de Spot İşlem Borsası Açıyor!

Kripto analiz şirketi Skew’dan aldığımız verilere göre vadeli işlem piyasında payını oldukça artıran FTX, en büyük hacime sahip 7’inci borsa konumunda. Vadeli işlemlerde liderliği Huobi’nin götürdüğü verilerde Binance ve OKEx ‘in ardından kan kaybetmeye devam eden BitMEX gelmekte.

FTX’in ABD borsası için henüz verilmiş bir tarih bulunmuyor. Düzenleyici kurumların gerekliliklerini sağladığı takdirde hemen açılacak olan borsa belki de izin aldıkça eyalet eyalet de işlemlerine başlayabilir.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar