Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60870
-0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3307.32
-0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.03
0.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $394.5
-4.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FTX Borsasında Rekor Coin Yakımı Gerçekleştirildi!

Özellikle Türkiye’deki türev borsa yatırımcılarının çoğu FTX Borsası’na geçiş yapmış gözüküyor.

Clock
Paylaş
FTX Borsasında Rekor Coin Yakımı Gerçekleştirildi!

Bildiğiniz üzere FTX Borsası son dönemde sektörde bilinirliğini iyice artırmış durumda. Özellikle Türkiye’deki türev borsa yatırımcılarının çoğu FTX Borsası’na geçiş yapmış gözüküyor. Bu noktada BitMEX ile ilgili kullanıcıların şikayetleri ve yeni bir soluk arayışı FTX’i öne çıkaran unsurlardan biri olabilir. Ayrıca diğer türev borsalarından farklı ürünler de sunması borsayı bir adım daha öne çıkarıyor.

Binance BannerBinance Banner

Bull ve Bear 3x kaldıraçlı tokenler, “shitcoin” kontratı, “midcap” kontratı ve “borsa coinleri” kontratı yatırımcıların hayli ilgisini çekmiş görünüyor. Ek olarak FTX, ABD seçimleri için de kontratlar oluşturmuştu. Ülkemizde de FTX borsasını namıdeğer @cryptokemal fazlasıyla kullanıyor. Ek olarak FTX Borsası’nın “Kripto Cuma” etkinliğiyle bildiğimiz “altcointurk” ile de anlaşması bulunmakta.

CryptoKemal’den aldığımız verilere göre FTX Borsası geçtiğimiz ay BitMEX ticaret hacminin 5/1’i kadar bir hacime sahipti. Fakat büyük bir ivmelenme yakalayan borsanın hacmi neredeyse BitMEX’in 1/2’sine ulaşmış durumda.

Coin Burn

Borsanın bir de FTX Token (FTT) isimli bir tokeni bulunmakta. Şu sıralar 2,67 $ seviyelerinden işlem göre coin, ICO fiyatına göre %168 kar getirmiş bulunuyor.

Platform aynı zamanda düzenli olarak markettten $FTT alıp yakmakta. Bu tokenlerin miktarı üç değişkene göre belirleniyor. FTX işlem ücretlerinin %33’ü, sigorta fonuna yapılan ilavenin %10’u ve FTX platformunda diğer kullanımlardan oluşan gelirin %10’u ile bir havuz oluşturulmakta. Oluşan bu para ile de $FTT alınıp yakılmakta. Buradaki link üzerinden yakım işlemlerini takip edebilirsiniz.

Bugün ise FTX CEO’su şu ana kadar gerçekleşen en büyük “coinburn”ü gerçekleştirdiklerini duyurmuş bulunuyor. Bu da aslında borsa üzerindeki hacim ve oluşan gelirin yükseldiğinin net bir göstergesi. $FTT token sahipleri için oldukça olumlu bir durum olarak değerlendirilebilir.

Peki siz FTX Borsası’nı kullanıyor musunuz?

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar