Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63402.59
2.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3467.95
1.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.29
-2.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.4
0.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Türev Borsa FTX Tokenize Hisse Satışına Başlıyor!

Borsa, FTX’in ana şirketi olan Antigua merkezli FT Trading’in hisselerini tokenleştirerek satacağını duyurdu.

Clock
Paylaş
Türev Borsa FTX Tokenize Hisse Satışına Başlıyor!

Bugün yapılan duyuru ile birlikte FTX Platformu, hisse senedi satışına başlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Borsa, FTX’in ana şirketi olan Antigua merkezli FT Trading’in hisselerini tokenleştirerek satacağını duyurdu. Tokenler 2 $’dan satışa sunulacak. Fakat en düşük katılım 250,000 $ olarak belirlenmiş durumda. Satışın, Mart’ın 1’i ile 7’si arasında talebe oranla sonlanması beklenmekte.

CEO Sam Bankman’a göre tokenler küçük yatırımcının hisse sahibi olmasına yardımcı olacak. Çünkü geleneksel yöntemle minimum satın alma oranı 2,5 milyon dolar seviyelerinde olacaktı.

The Block’a göre hisse senedi satışının minimum miktarı 30 milyon dolar olacak. Fakat Bankman’a göre 50 milyon dolar limiti çok çabuk bir şekilde aşılacak. Ayrıca küçük yatırımcılar için bir maksimum yatırım sınırı da bulunmamakta.

Duyuruda, tokenler ile ilgili çeşitli şart ve koşullar da bulunmakta. Örneğin, tokenler yakın zamanda herhangi bir borsada listelenemez veya tokenler borsadan çekilemez. Fakat Bankman’ın açıklamasına göre tokenler önümüzdeki birkaç yıl içerisinde “ticareti yapılabilir” hale gelecek.

Buradaki bekleme sebebimiz düzenlemeler. Alınacak lisanslar sonrasında ticarete başlanabilecek.

Bankman

Ek olarak token sahipleri FT Trading üzerinde bir oy hakkına sahip olmayacak. Yani token sahipleri hisse sahibi olacak fakat söz sahibi olmayacak.

Bu ve benzeri sebeplerden dolayı satın alımdan önce bütün şart ve koşulların dikkatli bir şekilde okunmasını isteyen Bankman, satışın FTX platformu üzerinden gerçekleşeceğini ABD Doları, Bitcoin, FTT Token’i ile satış gerçekleştirileceğini belirtti.

FTT Token ile yapılacak alımlarda %1’lik bir indirim uygulanacak.

İndirim ile birlikte token başına fiyat 2 $ yerine 1.98 $ olacak. Ayrıca token satışı Amerikan vatandaşlarına açık olmayacak.

Önemli Büyüme Planları

Hong-Kong merkezli FTX platformu 2019 yılının başlarında ortaya çıktı ve hızlı bir şekilde gelişti. Skew’den alınan veriye göre FTX platformu, açık pozisyon miktarı bakımından 7’inci sırada bulunmakta.

Önemli büyüme planları bulunan platform, tokenize edilmiş ürünler ile büyük istediğini belirtmekte.

Asya ve Avrupa’da aynı anda büyümek istiyoruz.

Bankman

FTX platformu, son dönemde ülkemizde de rağbet görmekte. Borsada bir çok “altcoin”in de işlem görmesi bu rağbeti arttırmış olabilir. Aynı zamanda 3x kaldıraç sunan “bull” ve “bear” tokenleri de yatırımcılar tarafından beğenilmiş görünüyor. Binance’in de desteğini alan borsa kaldıraçlı tokenlerini borsa üzerinde listelemişti.

Satış ile ilgili koşulların tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar