Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66622
1.03%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3421.79
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.26
-2.04%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.8
0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FTX Kontratlarda Değişikliğe Gidiyor! İşte Yeni Index’ler!

Kripto Türev Borsası FTX, platformda işlem göre bazı kontratlar ile ilgili değişikliğe gitme kararı aldı.

Clock
Paylaş
FTX Kontratlarda Değişikliğe Gidiyor! İşte Yeni Index’ler!

Kripto Türev Borsası FTX, platformda işlem göre bazı kontratlar ile ilgili değişikliğe gitme kararı aldı.

Yapılacak değişikliklerin toplamda 1 hafta sürmesi bekleniyor. 21 Ekim’de gerçekleştirilmesi beklenen değişiklikler ile ilgili tam tarih önümüzdeki günlerde açıklanacak.

728×90 muhabbit - FTX Kontratlarda Değişikliğe Gidiyor! İşte Yeni Index'ler!300x250 muhabbit - FTX Kontratlarda Değişikliğe Gidiyor! İşte Yeni Index'ler!

Bildiğiniz üzere platform üzerinde farklı “Index”ler ile kontratlar düzenlenmekte. Bunların arasında en çok talep görenler ise DeFi Index, Exchange Token Index ve Midcap Index olarak öne çıkıyor. Bu kontratların yenilenmesi ve barındırdığı paritelerin güncellenmesi ile ilgili karar alan FTX yönetimi, yapılacak bazı değişiklikleri blog hesabından duyurdu.

DeFi Index

DeFi Index tarafında yapılan değişiklik ile birlikte 11 farklı token fiyatı ile oluşturulan kontrat, artık daha fazla token içerecek. Kontratın yaratılmasının ardından piyasaya sürülen yeni tokenler de bu sayede kontrata dahil edilmiş oldu. Daha önce kontratta bulunmayan SUSHI, CREAM, RUNE, BAL, UNI, YFI, SRM, CRV, AVAX ve daha fazlası kontrat içerisine dahil edilmiş durumda.

İlginizi çekebilir: DeFi MarketCap

Exchange Token Index

Borsa tokenleri için oluşturulan “index” tarafında da değişikliğe gidilmiş durumda. Oldukça talep gören kontrata dahil olan borsa tokenleri BNB, HT, OKB, LEO ve GT idi.

Yapılan güncelleme ile birlikte her tokenin payı yüzde 20 ile sabitlenmiş durumda. “Index”e dahil edilen tokenler ise şu şekilde:

FTT, BNB, HT, OKB ve LEO.

Altcoin Index

Altcoin Index’i tarafında da değişiklikler yapılmış görünüyor. Halihazırda BCH, BNB, EOS, ETH, BSV, LTC ve XRP havuzunda oluşturulan kontrata, yeni coinler eklenerek güncellendi.

BSV kontrattan çıkarılırken, TRX, DOT, LINK ve ADA kontrata yeni eklenen coinler oldu.

Midcap Index

Midcap Index tarafında da önemli değişiklikler yapılmış görünüyor. Kontratın yenilenmiş halinde bulunan coinler ise şu şekilde:

XTZ, OKB, XMR, XLM, HT, LEO, DASH, NEO, CRO, ATOM, IOTA, ZEC, XEM, ONT, VET, BAT, DOGE, ALGO, QTUMDCR, FTT, BSV, UNI, SNX, MKR, OMG, YFI, CEL, COMP, AAVE ve ZRX.

Diğer Kontratlar

Perpetual Swap ve vadeli işlem kontratları için de bazı değişikler gerçekleştirmeye hazırlanan FTX ekibi, her bir kontrat için baz alınacak borsaların paritelerini de açıkladı. Bu noktada her bir kontrat için birden fazla borsanın paritesi endeks alınıyor.

Yapılan değişikliklerin tümüne burada bulunan blog yazısından ulaşabilirsiniz.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar