Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66696.02
-5.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3211.19
-8.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.19
-17.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $577.2
-5.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX ve Bahamalar Arasında Gerilim Yükseliyor!

FTX şirketinin merkezinin yer aldığı Bahamalar’da sular durulacağa benzemiyor.

Clock
Paylaş
FTX ve Bahamalar Arasında Gerilim Yükseliyor!

Kripto para piyasasında büyük yıkıma sebebiyet veren FTX krizi etkilerini sürdürüyor. FTX şirketinin merkezinin yer aldığı Bahamalar’da da sular durulacağa benzemiyor.

Kripto para piyasalarında deprem etkisi yaratan olay sonrasında FTX ve 100’den fazla şirketin ABD’de iflas başvurusunda bulunmasıyla gerilim artmaya devam ediyor. Bahamalar Hükümeti yaşanan kriz sonrası yerel FTX‘in dijital varlıklarına el koyma hamlesinde bulunmuştu. Bahamalar’ın bu hamlesi üzerine, FTX’in yeni CEO’su John J. Ray ve Bahamalar arasındaki sürtüşmenin fitilleri ateşlenmişti.

728×90 muhabbit - FTX ve Bahamalar Arasında Gerilim Yükseliyor!300x250 muhabbit - FTX ve Bahamalar Arasında Gerilim Yükseliyor!

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda şu ifadelerde bulunmuştu:

“Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu yetkileri kapsamında Bahamalar Yüksek Mahkemesi’nin aldığı bir karar doğrultusunda hareket ederek FTX Digital Markets Ltd.’ye ait tüm dijital varlıkların güvenlik amacıyla komisyon tarafından kontrol edilen bir dijital cüzdana aktarılmasına kanaat getirdi. Şirketin müşterilerini ve yatırımcılarını korumak için böyle bir acil müdahale şarttı.” 

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu

İlginizi Çekebilir: Bahamalar FTX Varlıklarının Devlet Cüzdanlarına Aktarılması Emrini Verdi!

Bahamalar ve FTX Arasındaki Sular Kızışıyor!

FTX 1200x600 - FTX ve Bahamalar Arasında Gerilim Yükseliyor!

Yaşanan FTX krizi sonrası FTX Kurucusu Sam Bank Fried’ın Bahamalar’da özgürce gezebiliyor oluşu ise kafalarda büyük soru işaretleri oluşturmuştu. Fried’ın hükümet yetkilileriyle yakın ilişkiler kurduğu da kamuoyuna yansıyan bilgiler arasında yer alıyordu. Yapılandırma süreci içerisine giren FTX ise devir talebi sürecinde Bahamalar hükümetine ağır ithamlarda bulunmuştu.

Söz konusu iddialar sonrası Bahamalar Başsavcısı Ryan Pinder, devir süreci içerisinde yapılan açıklamaların oldukça üzücü olduğu belirterek şu şekilde devam etti:

“Milyonlarca dolarlık yasal ve danışmanlık ücretleri beklentisinin hem yasal stratejilerini hem de küstah açıklamalarını yönlendiriyor olması mümkündür. Her halükarda, gelecekteki tüm başvurularda sağduyu ve doğruluk çağrısında bulunuyoruz”

FTX olaylarının başrolü Sam Bankman-Fried ise önümüzdeki çarşamba günü New York’taki DealBook konferansında konuşmacı olarak yer alacak. Bu konferansta ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD Eski Başkan Yardımcısı Mike Pence, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve Ukrayna Başbakanı Vladimir Zelenski gibi önemli isimler yer alacak.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar