Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67161.53
-0.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3459.82
-1.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.93
1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.4
-1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FTX’in Çöküşünün Ardından Sarsılan Banka, 230 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor!

SEC’e yaptığı başvuruda, hafta sonuna kadar sadece 80 çalışanı kalacağını söyledi.

Clock
Paylaş
FTX’in Çöküşünün Ardından Sarsılan Banka, 230 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor!

Silvergate Bank’ın ana şirketi Silvergate Capital Corporation bugün (11.05.2023) yaptığı açıklamada, Silvergate Bank’ın personel sayısını önemli ölçüde azaltacağını duyurdu.

Şirket; işten çıkarmaları kademeli olarak yapacağını, ilk etapta 230 çalışanın işten çıkarılacağını ve daha sonra yıl içinde işten çıkarmalara devam edeceğini bildirdi. Ayrıca; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuruda, hafta sonuna kadar sadece 80 çalışanı kalacağını söyledi.

728×90 muhabbit - FTX'in Çöküşünün Ardından Sarsılan Banka, 230 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor!300x250 muhabbit - FTX'in Çöküşünün Ardından Sarsılan Banka, 230 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor!

Yapılan açıklamaya göre, Silvergate’in kalan çalışanları şirketin varlıklarının korunmasına yardımcı olacak, düzenleyici soruşturmalara yanıt verecek ve ana şirketi hakkındaki soruşturmaları ele alacak.

Sivergate Bank, FTX’ten Sonra Toparlayamadı

2022’nin son mali çeyreğinde Silvergate, Sam Bankman-Fried’e ait olan FTX’in çöküşünün ardından müşterilerinin bankadan 14 milyar dolar çektiğini açıkladı. Çekilmeleri karşılamak için, borç senetlerinin portföyünü azalttı ve devlet destekli bir bankadan önemli miktarda kredi aldı, bu durum bazı yasama organlarından eleştiri dahi aldı.

Şirket, son açıklanan işten çıkarmaların, ocak ayında gerçekleşen 200 kişilik işten çıkarma kararından daha ağır olduğunu söyledi. O dönemde şirket “zorlu makro ortamda” yol alabilmek için 200 kişiyi çıkarmış ve %40 oranında bir personel azaltmasına gitmişti, ancak yeterli olmadı.

Kendi isteğiyle tasfiyesine kadar geçen sürede Silvergate, Wall Street‘teki en çok short pozisyonda bulunan hisselerden biri haline geldi. Silvergate, giderleri minimize etmek amacıyla finansal beyanname dosyalarını hazırlayamadığını ve mevduat sahiplerine geri ödeme yapmak için gereksinimlerinin üzerinde fon tutarak, tüm borçlanma menkul kıymetlerini sattığını açıkladı.

Kaliforniya merkezli kredi kuruluşu Silvergate Bank, bu yıl mart ayında kapanmıştı. Silvergate Bank, Coinbase, Circle, Paxos ve Gemini gibi büyük kripto şirketleri için bankacılık çözümü sunan bir bankaydı. Ayrıca bankanın kurumsal müşterileri tarafından yoğun bir şekilde kullanılan anlık ödeme platformu SEN’i işletmekteydi.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Bankası Silvergate FTX’in Son Kurbanı Oldu!

Ycharts’a göre, geçen yılın sonunda Silvergate’in toplam varlıkları yaklaşık 11 milyar dolardı. Bu rakam, dijital varlık endüstrisinin patlama yaşadığı bir yıl öncesine kıyasla %29’luk bir düşüşü temsil ediyordu. Karşılaştırıldığında, Signature ve SVB çok daha büyüktü. Signature ve SVB, geçen yılın sonunda sırasıyla yaklaşık 110 milyar dolar ve 209 milyar dolar toplam varlığa sahipti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar