Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65372.56
-2.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3508.01
-2.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.44
-5.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.8
-1.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX’in Yan Kuruluşları, Cebelitarık ve Bahamalar’da Düzenleyici Onayını Aldı!

Kripto para endüstrisinin büyümesini sağlamak için düzenleyici çerçeveye sahip olmanın önemli olduğu belirtildi.

Clock
Paylaş
FTX’in Yan Kuruluşları, Cebelitarık ve Bahamalar’da Düzenleyici Onayını Aldı!

Önde gelen kripto para borsası FTX’in, Cebelitarık ve Bahamalar’daki yan kuruluşları, şirketin yerel düzenleyicilerle ilişkilerini geliştirme çalışmaları kapsamında yapmış olduğu başvurular sonuçlandı ve ilgili ülkelerden düzenleyici onaylarını aldı.

728×90 muhabbit - FTX'in Yan Kuruluşları, Cebelitarık ve Bahamalar'da Düzenleyici Onayını Aldı!300x250 muhabbit - FTX'in Yan Kuruluşları, Cebelitarık ve Bahamalar'da Düzenleyici Onayını Aldı!

Bu kapsamda FTX’in Cebelitarık’da faaliyet gösteren yan kuruluşu Zubr Exchange, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (GFSC) dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) sağlayıcısı olarak yetki aldı. Bilindiği üzere Zubr, FTX’in bu yılın başlarında satın aldığı, ancak anlaşmayı yakın zaman önce açıkladığı yerel bir kripto para türev borsası FTX, Zubr ekibini entegre etmeye başladığını, ancak ekibin yerel varlığını ve operasyonel özerkliğini DLT sağlayıcı lisans gereksinimleri doğrultusunda sürdüreceğini söyledi.

Bunun yanında FTX’in Bahamalar’daki yan kuruluşu FTX Digital Markets ise, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından Dijital Varlık Kayıtlı Borsalar Yasası (DARE Yasası) kapsamında bir dijital varlık işletmesi olarak tescil edildi. FTX yaptığı açıklamada, Bahama yan kuruluşunun DARE Yasası kapsamında lisanslanan ilk dijital varlık işletmesi olduğunu söyledi.

Başka bir gelişme ise, Bahamalar’daki genişleme planlarının bir parçası olarak FTX Digital Markets, Alameda Research’ün eski OTC başkanı Ryan Salame‘i CEO olarak atadı. 

Salame, yeni girişim ve görevleri konusunda şu açıklamada bulundu:

“Bahamalar’da FTX bayrağını dikeceğim için heyecanlıyım. DARE Yasası aracılığıyla sunulan çerçeve kapsamında yetkilendirilmemizle sonuçlanan yerel düzenleyicilerle geliştirdiğimiz ilişki, tekliflerimizin birden fazla yargı alanında uyumlu olduğundan emin olmak için düzenleyicilerle yakın çalışabileceğimiz konusunda bana güven veriyor.”

FTX son zamanlarda düzenleyici kurumlar ile anlaşma ve gerekli düzenlemeleri yapma konusunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Hatta geçtiğimiz ay FTX.US, Türev piyasasına girmek için düzenlenmiş kripto para türevleri borsası LedgerX’i de satın aldı. 

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yaptıkları bu düzenleyici girişimleri hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Yerel düzenleyicilerle yakın bir çalışma ilişkisini sürdürmeye kararlıyız. Böylece birlikte bu yeni varlık sınıfının büyümesini teşvik etmeye yardımcı olacak kapsamlı bir düzenleyici çerçeveyi uygulamaya koyabileceğiz.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar