Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70135.18
-1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3788.27
2.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.23
3.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $618.5
3.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

FTX’te Hangi Büyük Şirket Listelenecek?

Yeni bir şirketin ya da ETF’in işlemlerini başlatmak üzere harekete geçen FTX, listelenecek yeni şirkete oylama ile karar veriyor. Kullanıcıların isteği doğrultusunda listelenecek olan yeni şirket, FTX üzerinde listelenen altıncı hisse senedi olmuş olacak.

Clock
Paylaş
FTX’te Hangi Büyük Şirket Listelenecek?

Kripto para türev borsası FTX, yeni bir şirketin tokenize edilmiş hisse senedi işlemlerine başlamaya hazırlanıyor.

Bildiğiniz üzere FTX geçtiğimiz hafta Apple, Amazon, Netflix, Tesla ve Google’ın tokenize edilmiş hisselerinin işlemlerini başlatmıştı. İsviçre merkezli şirket ile oluşturulan partnerlik sonucu ortaya konan yeni hizmet sayesinde kripto paralar ile dev şirketlerin hisseleri satın alınabiliyordu.

728×90 muhabbit - FTX'te Hangi Büyük Şirket Listelenecek?300x250 muhabbit - FTX'te Hangi Büyük Şirket Listelenecek?

Yeni bir şirketin daha işlemlerini başlatmak üzere harekete geçen FTX, listelenecek yeni şirkete oylama ile karar veriyor. Kullanıcıların isteği doğrultusunda listelenecek olan yeni şirket, FTX üzerinde listelenen altıncı şirket olmuş olacak.

Oylamalar için özel bir sayfa hazırlayan FTX, FTT tutan kullanıcıların kullandığı oylar ile yeni listelemesini gerçekleştirecek.

Alibaba Listede

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük halka arzını gerçekleştirecek olan AntGroup, ani bir gecikme ile karşı karşıya kalmıştı.

Alibaba da FTX üzerinde listelenme olasılığı bulunan şirketler arasında bulunuyor. FTX verilerine göre an itibarıyla 824 Milyar $’dan fazla piyasa değeri bulunan şirket, piyasa değeri en yüksek olan seçenek olarak öne çıkıyor.

Ekran Resmi 2020 11 07 14.02.39 1024x530 - FTX'te Hangi Büyük Şirket Listelenecek?
Alibaba

Diğer seçenekler arasında United States Oil Fund, SPDR Gold Shares, NIO, Bilibili, Beyond Meat, iShares China Large-Cap ETF, iShares Silver Trust, iShares MSCI Emerging Markets ETF ve iShares MSCI EAFE ETF’i bulunuyor.

FTT bakiyelerine göre kullanıcılar listelenmesini istedikleri şirket adına oy kullanabiliyor.

10 FTT karşılığı 2 oy hakkı buunan kişiler 100 FTT ile 4 oy hakkına sahip olabiliyor. 1000 FTT ve üzeri tutan kullanıcılar ise 12 oy hakkına sahip görünüyor.

Sizce FTX’te listelenecek sıradaki şirket hangisi?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar