Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63726.97
2.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.45
4.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.46
13.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $549.9
3.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Galois Capital FTX’in Son Kurbanı Oldu

Risk fonu Galois Capital’ın 50 milyon dolar değerindeki fonları iflas eden FTX borsasında sıkışıp kalarak fonun kaçınılmaz sonunu getirdi.

Clock
Paylaş
Galois Capital FTX’in Son Kurbanı Oldu

Risk fonu Galois Capital FTX’in iflasının son kurbanı oldu. Varlıklarının yarısı iflas eden borsada sıkışıp kalan platform en nihayetinde kepenkleri indirmek durumunda kaldı.

Fon, ilk olarak 12 Kasım 2022’de FTX ile yakın ilişkisini Twitter hesabı üzerinden ortaya koymuştu. O tarihten beri piyasada var olmakta zorlanan fon, son olarak yatırımcılara yolladığı bir mektupta platformdaki tüm işlemlerin durdurulduğunu ve kalan varlıkların müşterilere geri dağıtılacağını belirtti.

728×90 muhabbit - Galois Capital FTX'in Son Kurbanı Oldu300x250 muhabbit - Galois Capital FTX'in Son Kurbanı Oldu

Galois Capital İflas Sürecine Girmeyebilir

Mektuba göre kalan fonların %90’ı geri dağıtılacak, geri kalan %10 ise süreç tamamlana dek şirketin elinde kalacak. Galois Capital’ın oldukça uzayabilen iflas sürecine girmektense alacaklarını satma yöntemini değerlendirdiği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

FTX’in iflası pek çok şirketin milyonlarca dolar değerinde fonlarının FTX hesaplarında donup kalmasına yol açtı. Galois Capital’ın da en az 50 milyon dolarının FTX’e kurban gittiği tahmin ediliyor.

2022 senesine damga vuran FTX’in ani iflası hala piyasaları etkileyeme devam ediyor. İflas sonrasında FTX’in dijital varlıklarının saklama ve kontrolünü ele alan Bahamalar, FTX’in ne kadarlık varlığına el koyduğunu kamuoyuna duyurdu. Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu FTX’in Bahama yan kuruluşu olarak bilinen FTX Digital Markets’ten kendi dijital cüzdanlarına 3,5 milyar dolar aktardıklarını belirtti. Bahama Menkul Kıymetler Komisyonu konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda, aktarılan bu fonların Bahamalar Yüksek Mahkemesi tarafından müşterilere ve alacaklılara teslim edilmesi talimatı gelene kadar “geçici olarak” tutulduğunu belirtti.

İlginizi çekebilir: Bankacılık Devi DBS: “Asya’daki Kripto Para Benimseme Oranının Artması, Ticaret Hacmini Rekor Seviyelere Ulaştırdı”

Eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın ise dolandırıcılık ve kara para aklama dahil sekiz suçtan yargılanması beklenirken, 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılmasına karar verilmişti. Verilen bu karar neticesinde ABD’de hakim karşısına çıkan Bankman Fried, 250 milyon dolar tutarındaki kefaletle ailesine teslim edildi. Arkasında mağdurlar ordusu bırakan Bankman Fried ise katıldığı duruşmada suçlamalara karşı herhangi bir açıklamada bulunmamıştı. Fakat BBC’ye yaptığı açıklamada aslında durumun pek farkında değildim imajı vererek, şu ifadelerde bulunmuştu:

“Bilerek dolandırıcılık yapmadım. Dolandırıcılık yaptığımı düşünmüyorum. Bunların hiçbirinin olmasını istemedim. Kesinlikle sandığım kadar yetkin değildim.”

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar