Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51739.17
1.26%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3066.3
3.74%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.07
2.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.2
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

GameStop, Immutable X ile Partnerlik Kuruyor!

Video oyunu, elektronik alet ve oyun ürünleri satıcısı olan GameStop, blockchain partnerini duyurdu. Büyük firma NFT alanına giriyor.

Clock
Paylaş
GameStop, Immutable X ile Partnerlik Kuruyor!

Geçtiğimiz mayıs ayında video oyun firması GameStop’un NFT dünyasına adım atacağına dair haberler okumuştuk. Bu haberlerden 9 ay sonra bugün; Ethereum ağı üzerinde bir Layer2 projesi olan Immutable X ile GameStop partnerliği duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

İki firma, 100 milyon dolarlık bir fon oluşturacak ve NFT projeleri özelinde bu fonu kullanacak.

GameStop ve Immutable X Partnerliği

GameStop’un blockchain partneri belli oldu. Bugün (03.02.2022) yapılan duyuruya göre GameStop, Ethereum ağı üzerinde kurulacak bir NFT marketinin ipucunu veriyor. Bu NFT marketindeki partneri ise bir Layer2 projesi olan Immutable X.

Daha fazla Gamestop haberi için buraya bakabilirsiniz.

Immutable X, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan TikTok ile Eylül 2021’de yaptığı çalışma ile de biliniyor. Kurulan yeni partnerliğin sloganı ise şu oldu: Layer2 üzerinde kurulacak ilk NFT marketi. Aktarılan bilgilere göre platform üzerinde işlem ücreti alınmayacak, hızlı ticaret yapılabilecek ve oyunlar ile uygulamalara yönelik NFT’lere sahip olunabilecek.

Daha fazla Immutable X haberi için buraya bakabilirsiniz.

immutable

Büyük Bütçe Ayrılmış

Avustralya Sydney merkezli girişim Immutable X ile GameStop, 100 milyon dolarlık bir fonun başlangıcını müjdelediler. Bu fon, NFT yaratıcıları için kullanılacak.

Değer yaratan yeteneklere ihtiyacımız var. GameStop ile birlikte 100 milyon dolarlık bir fon kuruyoruz ve Web3 oyun alanına yenilikler getirmek istiyoruz.

100 milyon dolarlık fon yeni projelere, Immutable X’e ait olan IMX tokenları ile sağlanacak. Bu yılın sonuna doğru ise NFT platformunun açılışının yapılması bekleniyor. 100 milyon dolarlık fonun haricinde, hedeflerin adım adım yerine getirilmesi için bu partnerliğe 150 milyon dolarlık bir bütçe daha ayrıldığı söyleniyor.

Gamestop’tan yapılan açıklamaya göre bu partnerlik, SEC (Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından da onaylanacak.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar