Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66013.58
-1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.98
-0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.33
-2.82%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

GameStop Web 3 Gaming Alanında İş İlanı Verdi!

GameStop metaverse alanına giriş yapmayı düşünüyor olabilir mi?

Clock
Paylaş
GameStop Web 3 Gaming Alanında İş İlanı Verdi!

Video oyunları mağazası GameStop, geçtiğimiz mayıs ayında bir NFT pazar yeri ile “alay” ettikten aylar sonra “Web 3 Gaming” ile alakalı bir Ethereum uzmanı için iş ilanı açtı.

Video oyunları satan zincir mağaza GameStop, 2021 yılının başlarında kripto para dünyasında ses getiren olaylar dizisinde rol oynamıştı. Sosyal tartışma platformu Reddit üzerinde organize olan bir grup yatırımcı GameStop hisselerini alarak Robinhood’a zor zamanlar yaşatmıştı.

Aynı grup daha sonra Elon Musk’ın “gözdesi” Dogecoin için de benzer bir organizasyon düzenlemişti. Robinhood kripto para işlemlerini kısıtlamıştı. Ardından Robinhood’a ticareti “manipüle” ettiği gerekçesiyle dava açılmıştı.

728×90 muhabbit - GameStop Web 3 Gaming Alanında İş İlanı Verdi!300x250 muhabbit - GameStop Web 3 Gaming Alanında İş İlanı Verdi!

Web 3 Gaming Uzmanı Arıyor!

Robinhood olayından dolayı birçok kripto para yatırımcısının haberdar olduğu GameStop, geçtiğimiz mayıs ayında kurum içi bir NFT pazar yeri sayfası açarak sektör ile “alay” etmişti.

Ancak mayıs ayından bu yana bir şeyler değişmiş olmalı ki GameStop, Ethereum tabanlı bir Web 3 departmanı kurmak için iş ilanı listesi verdi. Şirket, Web 3 Gaming departmanının başına geçmesi için Ethereum, NFT’ler ve Blockchain tabanlı oyun platformları hakkında deneyime sahip bir uzman aradığını açıkladı.

İlanda oyun endüstrisi için “oyunlar, gideceğiniz yerlerdir” ve “Blockchain, ticarete güç veren belkemiğidir.” gibi “metaverse” alanına işaret eden tanımlar yer almakta. Bununla birlikte yayımlanan iş ilanında farklı Blockchain’lere ve Ethereum Layer 2 ortamlarına hâkim olmak gibi özellikler de istenmekte.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar