Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66065.18
0.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3553.4
4.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30
1.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.6
1.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Gavin Andresen, Wright’ın Satoshi Olduğundan Şüpheleniyor!

Sizce, Craig Wright Satoshi olabilir mi?

Clock
Paylaş
Gavin Andresen, Wright’ın Satoshi Olduğundan Şüpheleniyor!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan ifadeler dolayısıyla, Gavin Andresen, Craig Wright’ın Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğundan şüphe duymaya başlamış.

728×90 muhabbit - Gavin Andresen, Wright'ın Satoshi Olduğundan Şüpheleniyor!300x250 muhabbit - Gavin Andresen, Wright'ın Satoshi Olduğundan Şüpheleniyor!

Wright’ın iş ortağı David Kleiman’a açılan davada, verilen ifadeler neticesinde Andresen’e Wright’ın Bitcoin’in yaratıcısı olup olmadığı soruldu. Andresen, kendilerini Satoshi Nakamoto olarak adlandıran bir grubun 3 kişilik parçasından birinin Wright olduğunu düşündüğünü söyledi. Ancak sonrasında bu iddialara aldandığını itiraf etti.

Bana bu kanıtların geldiği zamanda kandırılmış olma ihtimalim var. Bana verilen dizüstü bilgisayar yeni bir bilgisayar değildi. Yani bana gösterilen kanıtlar oynanmış kanıtlar olabilir. Ve ayrıca jet-lag’dan muzdarip haldeydim. Zaten bana sunulan kanıtlar kesin olarak Wright’ın Satoshi olduğunu göstermiyordu. Gördüğüm şeyler sadece beni Wrigth’ın Satoshi olabileceğini düşündürdü. Ayrıca bana sunulan kanıtlar, kamu oyuna sunulan kanıtlardan çok çok daha farklıydı.

Andresen verilen ifadeden sonra, 2010-2011 yılları arasında Satoshi ile olan e-postalarına ithafen onunla bir daha iletişime geçmediğini belirtti.

Kleiman-Wright davası, Bitcoin’in ve kripto paraların geleceği için potansiyel bir etkiye sahip olduğu için, endüstri tarafınca ciddi bir şekilde takip edildi. Mayıs ayında ise, Kleiman’ın avukatları Wright’ın aleyhine ek kanıtlar sundu.

Geçtiğimiz günlerde ise Eski Mt.Gox CEO’su Mark Karples, Wright’ın “hırsızlık ya da sahtekarlık” yaptığını iddia etti. Bildiğiniz üzere Bitcoin Vakfı kurucusu Roger Ver’de bu tarz ithamlarda bulunmuştu ve akabinde Wrigth ona dava açma girişiminde bulunmuştu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar