BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

“Wright Yalancının Teki, Hepimiz Satoshi’yiz!”

Craig Wright’ın mahkemede kendine ait olduğu cüzdan adreslerinden “Wright yalancının teki! Hepimiz Satoshi’yiz!” mesajı geldi.

Yayın:

-

“Wright Yalancının Teki, Hepimiz Satoshi'yiz!” mesajı ortalığı karıştırdı

Craig Wright’ın mahkemede kendine ait olduğu cüzdan adreslerinden “Wright yalancının teki, hepimiz Satoshi’yiz!” mesajı geldi.

Craig Wright’ın başı yine dertte! Bitcoin’in ilk yıllarındaki cüzdanlardan gelen mesaj ortalığı karıştırdı. Wright’ın Kleiman davasında kendisine ait olduğunu öne sürdüğü cüzdanları herkes biliyordur. Dava dosyaları kamuoyunda yer aldıktan sonra verilen cüzdan adreslerinden birinin kendisine ait olduğunu iddia edip cüzdan adresiyle mesaj atan insanlar oldu. Mesaj atanların hemen hepsinde tek bir ortak nokta vardı. O da;

“Craig yalancının ve sahtekârın teki.”

beyanı olmuştu.

Wright'a 2019 da gelen mail

 

Bugün Wright’ın mahkemede kendine ait olduğunu iddia ettiği cüzdan adreslerinden 145 tanesinden tek bir mesaj geldi.

“Craig Steven Wright yalancının ve sahtekârın teki… Hepimiz Satoshi’yiz.”

Mesajı yollayan cüzdanlara erişmek ve malum mesajı yollamak için özel anahtarlara sahip olmak gerekiyor.  Satoshi’lerin deyimiyle “Lightning Network harika bir şey!”  Yeni mesajda on-chain kapasitesini geliştirmek için çalışmaya devam edeceklerinden bahsediliyordu.

craig 2020

Mesajda dikkat çeken nokta ise “Hepimiz Satoshi’yiz!” kısmı oldu. 2015 yılında Satoshi tarafından atıldığına inanılan bir mesajla aynı argüman kullanılmıştı. 2015 tarihli mesajda;

“Craig Wright değilim, hepimiz Satoshi’yiz.”

yazıyordu.

Geçtiğimiz hafta 2009 yılında kazılan 50 BTC’nin cüzdandan çıkması olayından sonra “Satoshi kim?” soruları tekrar hararetlenmişti. Wright mahkeme kayıtlarında, malum 50 BTC’nin olduğu cüzdan adresinin de kendisine ait olduğunu iddia ediyordu. Sonrasında işlemi ben gerçekleştirmedim açıklaması yapmıştı.

Üzerinden bir hafta geçmeden tekrar mahkeme kayıtlarındaki bir adresin daha doğrusu 145 adresin böyle bir mesaj atması, Wright’ın Satoshi olmadığını kanıtlar nitelikte. Kripto para dünyasındaki birçok topluluğun da görüşü bu yönde.

Ya Satoshi Tek Bir Birey Değilse?

Wright’ı bir kenara alırsak burada bir ayrıntı daha var. Şu zamana kadar hep Satoshi bir kişi olarak düşünüldü. Peki ya daha fazlasıyla? Satoshi tamamen bir konseptse? Bir grup işiyse? 145 cüzdandan gelen bu mesajla bu ayrıntı daha da düşünülür oldu.

Teoriler havada uçuşurken bir tane de bizden gelsin! Ya her şey Satoshi’nin gerçek kimliğinin ortaya çıkmasını istemediği için bir yönlendirmesiyse? McAfee’nin geçtiğimiz haftalarda “o kişi” ile konuştuğunu ve “eğer ortaya çıkarsa bireyleri geçin hükümetler bile peşine düşecektir, bu yüzden ben sıramı saldım.” tarzında bir açıklama yaptığını hatırlayalım. Yani Satoshi kimse ortaya çıkmak istemiyor ancak Wright’ın davranışlarına da katlanamıyor veyahut Wright onu sinirlendirecek bir şey yaptı. O da ortaya çıkmadan, kendini belaya bulaştırmadan dikkatleri tek bir birey üzerine değil de bir grup üzerine çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Adam Back’in Satoshi olabileceği konusunda bir video ortaya çıkmıştı. Belki de gerçekten Adam Back ve çıkan videodan sonra dikkatlerin başka bir gruba kaymasını istedi. Veyahut Satoshi değil ve gerçek Satoshi, bütün oklar Adam Back’i gösterdiği için rahatsız oldu. Hepimiz Satoshi’yiz diyerek grup işini ortaya attı.

Tabii bunların hepsi birer varsayım. Gerçek Satoshi kim veya ne zaman kendini gösterecek bilinmez. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.