BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Adam Back Satoshi Nakamoto Mu? Yeni Video Ortalığı Karıştırdı!

Yaklaşık 40 dakikalık videoda bulunan kanıtlar Blockstream CEO’su Adam Back’in, Satoshi Nakamoto olduğu iddiasını oldukça güçlendiriyor.

Yayın:

-

adam back

BarelySociable Youtube üzerinde yayınladığı yeni video analizi ile birlikte ortaya yeni bir iddia attı. Yaklaşık 40 dakikalık videoda bulunan kanıtlar Blockstream CEO’su Adam Back’in, Satoshi Nakamoto olduğu iddiasını oldukça güçlendiriyor.

Ortaya atılan yeni teori, Bitcoin Geliştiricisi Blockstream’in CEO’su Adam Back’in Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmekte. Video ise Youtube üzerinde 11 Mayıs tarihinde yayınlanmış durumda.

Video geniş bir skalada Adam Back ve Satoshi Nakamoto’nun benzer yanlarını ortaya koymakla işe başlıyor.

Bildiğiniz üzere ortadan kaybolmadan önce Satoshi Nakamoto’nun yazdığı blog yazıları ve mailleşmelerinden bazıları halen internet üzerinde. Videda bahsedilen özellikler ise hayli dikkat çekici.

Adam Back aynı zamanda Bitcoin öncesi geliştirilen projelerden olan HashCash’in de yaratıcısı. HashCash, malleşmede bir anti-spam mekanizması oalrak geliştirilmişti. Maillerin gönderilmesine ufak bir ücret ekleyerek spam maillerin önüne geçmeyi hedefleyen HashCash, Bitcoin gibi “proof of work” algoritmasını kullanmakta.

Back ve Satoshi’nin yazı yazma stili, kodlama bilgisi iki tarafın gerçekten benzeştiği noktalar.

Satoshi Nakamoto yazdığı metinlerde cümle sonlarında iki boşluk kullanıyor ve “İngiliz aksanı kelimeleri” kullanmakta. Benzer şekilde o zamanlardan bu güne de Adam Back cümle sonlarında iki boşluk kullanıyor ve “İngiliz Aksanı”na sahip.

Back Reddetti

Videonun viral olması üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Back ise iddiaları ilk ağızdan reddetmiş durumda.

Back aynı zamanda araştımanın bazı kısımlarının doğru olduğunu da belirtti.

2009 yılında Malta’ya taşındığım doğru. Aynı zamanda 2008 yılından beri Bitcoin’den, Satoshi’den gelen mailler sayesinde haberim var. Evet Londra’da doğdum, İngiliz aksanım var. Aynı zamanda cümle sonlarında iki boşluk kullanırım, C++ dilinde üst düzey kodlama yapabiliyorum.

Hal Finney ile olan iletişiminin sorulması üzerine Back, kendisinin de bir “cypherpunk” olması sebebiyle 1900’lerden beri genel bir iletişim ağları olduğunu, fakat ilk olarak 2004 yılında Finney’in kendisine Reusable Proof of Work (RPOW) ile ilgili mail attığını belirtti.

Satoshi’nin Back Hariç Herkes İle Mailleşmiş

Videoda bahsedilen noktalardan bir diğer ise Satoshi’nin mailleştiği “cypherpunk”lar ile maillerinin internette herkese açık oluşu, Back ile olanlar hariç.

Bu noktada Back’in açıklaması ise Satoshi’nin kimliğini korumak amacıyla mailleri sildiği…

Adam Back ise şimdilerde Blockstream’in CEO’luğunu yapmakta. Blokstream ise “kar amacı güden” ve Bitcoin transferleri için zincir dışı çözümler üreten (side chain L-BTC) bir kuruluş olarak öne çıkmakta.

An itibariyle video 150,000’den fazla izlenmeye sahip, mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Almanya da Darknet Üzerinden Uyuşturucu Krizi!

Alman polisi, darknet üzerinden uyuşturucu satışı yapan bir çeteyi çökertti.

Yayın:

-

uyuşturucu

Almanya’nın en büyük darknet uyuşturucu pazarı olan “Kimyasal Devrim”e dahil olduğu iddia edilen kişi ve kurumlar bugün yargılanacaklar.

İlk davadaki sanık sayısının fazla olması, duruşmanın Almanya’nin merkezindeki Giessen’deki büyük bir kongre salonunda yapılacağı anlamına geliyor.

Bugün yedi sanık yargılanırken, dava ile bağlantılı olarak Haziran 2019’da toplam 11 kişi tutuklandı.

Sanıklar, Bitcoin (BTC) karşılığında tüketicilere MDMA, amfetamin, eroin, kokain ve esrar dahil olmak üzere çok sayıda uyuşturucu madde satmak ile suçlanıyor.

Frankfurt’taki savcılar, 11 tanığın Eylül 2017 ve Şubat 2019 arasında 130 kilodan fazla amfetamin, 42 kilo esrar, 17 kilo ekstazi, 6 kilo kokain ve kilolarca eroin kaçakçılığı yaptığını iddia ediyor.

Söylenenlere göre sanıkların kazançlarının, 1 milyon euro’yu aştığı iddia ediliyor. Eğer bu rakam doğruysa, ülkenin en büyük çevrimiçi narkotik ticareti bu kişiler tarafından yapılıyor.

Karmaşık ve Yasadışı Operasyon

Darknet alanının kapatılması, uyuşturucuların ele geçilirilmesi ve Haziran ayındaki tutuklamalar ile sonuçlanan soruşturma, 2018 senesinin ilk aylarında başladı.

Alman polisi, gizli araştırmacılar ve sahte uyuşturucu ticaretinin yanı sıra, içeride bulunan muhbirler aracılığıyla sitenin arkasındaki karmaşık tedarik zinciri ve idari yapı ağına başarıyla sızdı.

“Kimyasal Devrim” davasındaki asıl suçlunun Mallorca’da ikamet eden 26 yaşındaki bir Alman vatandaşı olduğu iddia ediliyor.

Savcılar, platform yöneticilerinden, kuryelerden satış personeline kadar, sahanın “tedarik zinciri içindeki farklı noktalarda” operasyonları yürüttüğünü iddia ediyor.

Alman haber ajansı Deutsche Welle’te göre, Eylül 2019’da yayınlanan bir araştırma, 2018’de ilgili uyuşturucu suçlarında bir önceki seneye göre %27.5’lik bir artış olduğunu gösterdi.

Anonimleştirme, şifreleme yazılımı ve Bitcoin alımları için sunulan destek, sitenin çevrimiçi işlemlerini kolaylaştırdığını bildirdi.

Davanın henüz yayınlanması, “Kimyasal Devrim” satıcıları ve tedarikçileri, aynı zamanda geçen yıl Alman polisi tarafından kapatılan, dünyanın ikinci büyük darkweb pazarı olan Wall Street Market aracılığı ile satış yaptığını gösterdi.

Blockchain analiz firması Chainalysis tarafından yapılan bir araştırma, kriptodaki toplam darknet pazar satışlarının 600 milyon $’ın üzerine çıktığını gösterdi.

Görünüşe göre, uyuşturucu tacirleri kripto para ile ticaret yaptıklarında daha güvenle olduklarını düşünüyor. Fakat Alman polisi soruşturmayı çok sıkı tutarak, uyuşturucu tacirlerini çökertmeyi başarmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Cash App’ten Rekor Bitcoin Geliri!

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Yayın:

-

cashapp

Square tarafından Salı günü yapılan açıklamada 875 milyon $ gelir elde edildiği açıklandı.

Cash App için açıklanan ikinci çeyrek rakamlarında Bitcoin’den 17 milyon $’lık kar elde edildiği de duyurulmuş durumda.

Şirket tarafından yapılan açıklamada gelir tarafındaki artış bir önceki yıla göre yüzde 600’lük bir artış yaşarken, karlılık noktasında da yüzde 711’lik bir artış yaşandığının altı çizildi.

2020 yılının birinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden 306 milyon $’lık gelir elde eden Cash App 7 milyon $ kar açıklamıştı. Gelir noktasında yüzde 100’lük bir artış yaşayan Cash App’te yüzler gülüyor.

Haziran ayında hacim noktasında büyük bir artış yaşandığını belirten yetkililer, aktif Cash App kullanıcı sayısının da önemli derecede arttığının altını çiziyor. Cash card aracılığı ile ödeme yapabilen kullanıcılar aynı zamanda uygulama üzerinden kolayca Bitcoin yatırımı yapabiliyor.

Özellikle işsizlik noktasında yaşanan artışın kullanımı ve alternatif çözüm arayışına giren kişilerin yaşanan artışı tetiklediği düşünülüyor.

Bildiğiniz üzere Square CEO’su Jack Dorsey aynı zamanda Twitter’ın da CEO’luğunu üstlenmekte. Kripto para topluluğu tarafından oldukça sevilen Dorsey, Bitcoin’e verdiği destek ile de tanınıyor.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan durgunluğun ardından son dönemde yaşanan hacim artışı, kripto para piyasalarında da büyük bir hareketliliğe yok açtı. Bitcoin’nin sert yükselişi ile birlikte kurumsal yatırımcıların tercih ettiği CME ve Bakkt Vadelileri’nde de açık pozisyon rekoru kırılırken, sektöre büyük bir para akışı var gibi görünüyor. Özellikle yeni dolaşıma giren Tether miktarları da birçok spekülasyona yok açmış durumda.

Sizce kripto para borsalarındaki hacim artışı devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184