Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63686.42
-4.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3122.46
-3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.88
-5.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.5
-4.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

GBTC Primlerindeki Çöküş Devam Ediyor!

GBTC’nin primi, tarihin en düşük noktası olan %-18,92’ye düştü.

Clock
Paylaş
GBTC Primlerindeki Çöküş Devam Ediyor!

Grayscale‘in GBTC’si, genellikle Bitcoin‘e göre tarihsel olarak yüksek bir primle işlem görüyordu. Ancak açıklanan yeni verilere göre iki ay boyunca art arda düşüş ile işlem gören Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ürünü en düşük seviyeye ulaştı.

728×90 muhabbit - GBTC Primlerindeki Çöküş Devam Ediyor!300x250 muhabbit - GBTC Primlerindeki Çöküş Devam Ediyor!
gbtc 1 - GBTC Primlerindeki Çöküş Devam Ediyor!
GBTC

Veriler incelendiğinde GBTC’nin primi, tarihin en düşük noktası olan %-18,92’ye düştü. Bu, GBTC hisselerinin piyasa fiyatının net varlık değerinden (NAV) yaklaşık % 19 daha düşük olduğu anlamına geliyor.

Şubat ayının sonlarında ilk kez bir düşüş ile işlem görmeye başlayan GBTC’deki düşüşün arkasında birkaç faktörün yer aldığı söyleniyor. Bunlar arasında, Kanadalı Bitcoin ETF’leri de dahil olmak üzere pazardaki yeni rekabetçi ürünler, büyük yatırımcılar tarafından oluşturulan satış baskısı ve GBTC’ye yeni para girmemesi yer alıyor. Bu durumun düzelmesine yardımcı olacağı belirtilen Grayscale’in ana ortağı Digital Capital Group’un, GBTC hisselerinde 250 milyon dolara kadar satın alacağını duyurması bile GBTC’nin düşüşüne yardımcı olmadı.

Hatırlanacağı üzere piyasa uzmanları kısa süre önce GBTC’yi bir Bitcoin ETF‘e dönüştürmenin Grayscale için en iyi seçenek olacağından bahsetmişlerdi. Hatta bunun üzerine Dünyanın en büyük kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale, GBTC’yi Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için girişim başlattığını duyurmuş ve ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na tüm adımları tamamladığını belirten belgeleri sunmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar