Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66296
-0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3205.59
0.42%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.43
-2.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.6
1.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gemini, ETF ve Fon Yöneticilerine Yönelik Yeni Hizmetini Duyurdu!

Yeni hizmet, takas, saklama ve diğer sermaye piyasası hizmetleri sağlayacak

Clock
Paylaş
Gemini, ETF ve Fon Yöneticilerine Yönelik Yeni Hizmetini Duyurdu!

Kripto para borsası ve saklama hizmetleri sağlayıcısı Gemini, 4 Mart tarihinde yaptığı bir açıklama ile özellikle fonlara ve ETF’lere yönelik Gemini Fund Solutions adında yeni bir hizmeti başlattığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Gemini, ETF ve Fon Yöneticilerine Yönelik Yeni Hizmetini Duyurdu!300x250 muhabbit - Gemini, ETF ve Fon Yöneticilerine Yönelik Yeni Hizmetini Duyurdu!

Duyuruya göre, yeni hizmet gözetim, takas, ticaret yürütme ve diğer sermaye piyasaları olanaklarının yanı sıra kripto para piyasası etrafında eğitim sağlayacak ve kripto likidite sağlayıcıları için bir merkez görevi görecek.

Şirket şu anda, Ethereum ETF’si ayın başlarında işlemin ilk birkaç saatinde 100 milyon dolarlık hacme ulaşan fon şirketleri Purpose Investments ve Bitcoin ETF‘si ilk haftasında yarım milyar varlığa ulaşan Evolve Funds Group için saklama hizmetleri sunuyor. 

Yapılan açıklamada Gemini Fund Solutions’un, kripto paraya maruz kalmaya yönelik perakende iştahının artmasıyla kurumsal düzeyde saklama hizmetlerine olan talebi odaklamak ve karşılamak için kısmen oluşturulduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“Kripto para birimine olan ilgi hızla artarken, kripto fonları, müşterilerinin portföylerine kripto para eklemek isteyen fon yöneticileri için giderek daha çekici bir seçenek haline geldi.”

Purpose Investments’ın kurucusu ve CEO’su Som Seif, yeni hizmet ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Gemini tarafından sağlanan hizmetler ve daha da önemlisi, Purpose Bitcoin ETF’nin başlatılması ve başarısı için çok önemli oldu. Gemini vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oldu. Bunun yanında yenilikler yapmamıza ve kripto para birimine erişimi gerçekten demokratikleştirmemize izin verdi.”

Kanadalı ETF sağlayıcıları için saklama hizmetleri sağlamanın, Gemini’nin düzenleyici kurumların gözünde daha da güçlü bir Amerikan kripto para ETF’si sunmak için kendi teklifini de yapabileceği açıklamalarını da beraberinde getirdi. 

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar