Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69177.36
0.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3762.57
0.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.79
-1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.7
0.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Genesis CEO’su Michael Moro: DeFi Alanı Kurumların Devreye Girmesi İçin Hâlâ Çok Riskli!

Moro’ya göre, DeFi alanının gelişmeye ihtiyacı var.

Clock
Paylaş
Genesis CEO’su Michael Moro: DeFi Alanı Kurumların Devreye Girmesi İçin Hâlâ Çok Riskli!

Önde gelen kripto para ticaret şirketi Genesis Digital‘in CEO’su Michael Moro, yakın zaman önce yaptığı bir açıklamada; kurumların, merkezi olmayan finans (DeFi) alanınına girmesinin hala çok riskli olduğunu belirtti.

Moro, yüksek profilli DeFi protokolleri tarafından yapılan bazı önemli hataların olduğunu ve müşterilerin fonlarını riske atmak istemediklerini dile getirdi.

728×90 muhabbit - Genesis CEO'su Michael Moro: DeFi Alanı Kurumların Devreye Girmesi İçin Hâlâ Çok Riskli!300x250 muhabbit - Genesis CEO'su Michael Moro: DeFi Alanı Kurumların Devreye Girmesi İçin Hâlâ Çok Riskli!

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

Michael Moro ayrıca, DeFi’ın neden kurumları bu protokollere yatırım yapmaya ikna edemediğine dair ise, bu alanın hala çok riskli olmasına ve yüksek profilli platformların yaptığı bazı son hatalara bağlıyor. Moro, Insider‘a verdiği bir demeçte de şu ifadeleri kullandı:

“Yapılan hatalar kurumların herhangi bir platforma herhangi bir boyutta yatırım yapmasını engelliyor.”

Hedge fonları ve tescilli ticaret firmalarının, bu protokollerden bazılarını kendi çıkarları için kullanmakla çok ilgileneceğini belirten Moro, bu kurumların, kendilerine milyonlarca dolara mal olabilecek büyük hatalardan muzdarip olmak istemediklerini de dile getirdi. Moro, perakende yatırımcıların da risk altında olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Talihsiz kısım şu ki, bugün DeFi kullanan tüketiciler, şu an için perakendecilerden oluşuyor. Hepsi yakında paralarını kaybedecek.”

Merkezi olmayan finans sektörü, şüphesiz kripto para birimi endüstrisinde en çok saldırıya uğrayan sektörlerden biri haline geldi. Bunun nedeni, denetim şirketleri tarafından, her zaman tespit edilemeyen güvenlik açıklarını sergileyebilen akıllı sözleşmelere dayanmasıdır. 

Hatta son olarak yakın zaman önce, Ethereum‘daki önde gelen borç verme ve ödünç alma protokollerinden biri olan Compound, akıllı bir sözleşmede, platform kullanıcıları için milyonlarca dolar değerinde bir sorun ile karşılaştı. Bu sorun, platformdaki kullanıcılara Compound‘un yerel tokenı comp ile ödüller veren kritik sözleşmelerden birine yapılan yükseltmeden kaynaklandı. Bu yükseltme, sözleşmede yapılan değişiklikleri yazan ve aynı zamanda kodunu gözden geçiren topluluk üyeleri tarafından yönetildi. 

Moro, bu durumun sektörün en büyük tehlikelerinden biri olduğunu ve yeterince sağlam bir denetçi ekosisteminin olmadığını belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar