Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59205.6
4.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3345.57
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.2
1.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412.8
3.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Genesis İflas Başvurusu İddialarını Reddetti!

Genesis, FTX’in çöküşü ile doğan 1 milyar dolarlık açığını ödeyemediği takdirde iflas başvurusunun kapıda olduğuna dair iddiaları reddetti.

Clock
Paylaş
Genesis İflas Başvurusu İddialarını Reddetti!

Kripto para borçlandırma şirketi Genesis, FTX’in çöküşü ile doğan 1 milyar dolarlık açığını ödeyemediği takdirde iflas başvurusunun kapıda olduğuna dair iddiaları reddetti.

Bloomberg’e göre şirket, borçlandırma birimi için yeterli parayı toplayamadığını ve yatırımcılara iflas başvurusunda bulunmak durumunda kalacağını belirtti. Ancak Genesis Bloomberg’ün iddialarını reddetti ve yatırımcılarla “yapıcı” ilişkiler içerisinde olduklarını dile getirdi.

Binance BannerBinance Banner

“Hemen iflas başvurusunda bulunmak gibi bir planımız yok. Amacımız mevcut durumu karşılıklı rızaya dayalı olarak çözüme kavuşturmak.”

16 Kasım 2022’de Genesis, FTX’in çöküşünün akabinde “öngörülemeyen piyasa sarsıntısı” sebebiyle geçici olarak para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Şirket 10 Kasım 2022’de bir FTX ticari hesabında 175 milyon dolarının mahsur kaldığını ilan etmişti.

İlginizi çekebilir: FTX’in Eski CEO’su Sam Bankman Fried Kimdir?

Geçtiğimiz günlerde bazı iddialar Binance’in Genesis’i kurtarmak üzere şirket ile diyalog halinde olduğunu ifade etti. Ancak 21 Kasım 2022’de yayımlanan bir The Wall Street Journal haberine göre ise Binance anlaşmadan çıkar çatışması doğabileceği gerekçesiyle çekildi.

FTX’in çöküşü kripto para piyasalarında deprem etkisi yaratırken, Binance CEO’su CZ, FTX’i bünyesine katacağını ve bunun için bir ön anlaşma yaptıklarını açıklamıştı. Sonra da anlaşmadan vazgeçtiğini açıklayarak tepkileri üzerine çekmişti.

FTX, 11 Kasım 2022’de iflas başvurusunda bulundu. FTX bünyesinde bulunmayan bir dizi şirketin de yanlışlıkla adının yer aldığı başvuru kripto para dünyasında kaosa yol açtı. 11 Kasım 2022 akşamında hacklendiği ortaya çıkan şirketin cüzdanlarından yüz milyonlarca dolar değerinde kripto para çekildi. Bu işlemlerin bir kısmının eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’a dair bir takım saygısız yorumlarla ilintili olduğu belirtildi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar