Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51379.97
-1.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2923.07
0.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.05
-4.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.6
2.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Genesis’ten Bitcoin’in Dahi Çocuğu Roger Ver’e Dava Şoku!

Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver kripto para borç vereni Genesis tarafından kripto para opsiyon işlemleri nedeniyle dava edildi.

Clock
Paylaş
Genesis’ten Bitcoin’in Dahi Çocuğu Roger Ver’e Dava Şoku!

Bitcoin Cash savunucusu Roger Ver kripto para borç vereni Genesis tarafından gerçekleştirilmeyen kripto para opsiyon işlemleri dolayısıyla dava edildi.

20,8 milyon dolarlık dava 23 Ocak 2023’te New York Eyaleti’nde açıldı. Halihazırda iflas etmiş olan Genesis, Bitcoin’in İsa Peygamberi olarak da bilinen Ver’in 30 Aralık 2022’de sona eren kripto para opsiyon işlemlerini gerçekleştiremediğini iddia ediyor.

Binance BannerBinance Banner

Ver’e iddialara yanıt vermesi için 20 günlük bir süre tanındı. Eğer BCH savunucusu bu zaman aralığında bir yanıt sunamazsa, otomatik olarak bahsi geçen rakamı ödemekle yükümlü olacak. 

Genesis’in websitesine göre GGC International İngiliz Virjin Adaları merkezli bir şirket. Firmanın, iflas başvurusunda bulunmuş olan Genesis Global Holdco altında yer alan Genesis Bermuda Holdco Limited’e ait olduğu belirtiliyor.

Roger Ver Bitcoin yerine Bitcoin Cash'i destekliyor.

Genesis, Ver’den Şikayetçi Olan Tek Şirket Değil

2022 senesinde Ver bir kez daha gazete manşetlerine konu olmuş, bu sefer borcunun temerrüde düştüğü iddialarıyla karşı karşıya kalmıştı. CoinFLEX CEO’su Mark Lamb, Ver’in firmaya 47 milyon USD Coin borcu olduğunu ve yazılı bir sözleşmeye tabi olduğunu iddia etmişti. 28 Haziran 2022’de Ver, şirketten doğrudan bahsetmeden bu iddiaları yalanlamıştı.

İlginizi çekebilir: Genesis’in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!

20 Ocak 2022’de kripto para borç vereni Genesis iflas başvurusunda bulundu. Şirket, mahkeme gözeriminde bir yeniden yapılandırma sürecine girerek işin devamlılığını sağlamak üzere çalışmalara başladı. Süreç, hem Genesis müşterileri hem de Gemini Earn kullanıcıları için en mantıklı sonucu arayan özel bir komite tarafından idare ediliyor. 

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar