Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66846.51
-1.63%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3497.76
-0.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.26
-5.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.4
-1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Goldman Sachs: Bitcoin Artık Yatırım Yapılabilir Bir Varlık!

Banka, Bitcoin’i resmen yeni bir varlık sınıfı olarak tanımlıyor.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs: Bitcoin Artık Yatırım Yapılabilir Bir Varlık!

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs Bitcoin‘i artık yatırım yapılabilir bir varlık olarak görüyor.

Goldman Sachs, yakın zaman önce kripto para birimi üzerine yayımladığı bir araştırma raporuna göre, Bitcoin’e olan önceki duruşunun tersi olarak, artık yatırım yapılabilir bir varlık haline geldiğini belirtti

728×90 muhabbit - Goldman Sachs: Bitcoin Artık Yatırım Yapılabilir Bir Varlık!300x250 muhabbit - Goldman Sachs: Bitcoin Artık Yatırım Yapılabilir Bir Varlık!

Bankanın küresel dijital varlıklar başkanı Mathew McDermott konu ile ilgili olarak şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bitcoin artık yatırım yapılabilir bir varlık olarak kabul ediliyor. Ancak, hala yeni olduğu ve bir benimseme aşamasından geçtiği için kendine özgü bir riski de bulunuyor.”

McDermott ayrıca, dijital altına benzetilmesi ile ilgili ise, Bitcoin’in diğer varlıklara göre sezgisel olarak bekleneceği gibi davranmadığını ve bugüne kadar, riskli varlıklarla daha uyumlu olma eğiliminde olduğunu belirtiyor. Bunun yanında yatırımcıların çoğunun, büyük ölçüde onu yeni bir varlık olarak gördüklerini de sözlerine ekliyor.

Goldman Sachs‘ın Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı bu açıklama önceki açıklamalarının tam tersi yönünde bir açıklama olarak dikkat çekiyor. Çünkü, hatırlanacağı üzere Şubat ayında Coinbase, Nasdaq’da doğrudan listelenme için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvurduğunda, Goldman Sachs, Bitcoin’in henüz yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olmadığını açıklamıştı.

Goldman Sachs analisti, araştırma notunda, kripto para alanının düzenlenmesinin daha fazla fiyat hareketleri için önemli bir risk oluşturduğunu da kabul ediyor. Bununla birlikte McDermott, kurumsal müşterilerin portföylerine kripto para eklemeye hevesli olduklarını da belirtiyor.

Bitcoin’e Karşı Olumlu Adımlar

Ayrıca bir bütün olarak, kurumsal müşterilerle yapılan tartışmaların, sadece birkaç yıl önce ana konu olan Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin ne olduğu konusundaki soruların aksine, konu hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilecekleri ve alana nasıl erişebilecekleri etrafında döndüğü belirtiliyor. McDermott ayrıca Hedge fonlarının, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kripto para alanında daha aktif olduğunu belirtiyor. 

Tüm bu gelişmeler sonrasında Goldman Sachs, son zamanlarda Bitcoin konusunda olumlu adımlar ve açıklamalar yapmaya başladı. Hatta banka, bu ayın başlarında resmen bir kripto para birimi ticaret ekibi kurdu ve kurumsal kripto para talebinin “önemli ölçüde artmaya devam ettiğini” açıkladı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar