Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63564
3.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.79
2.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.52
-2.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.47%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Goldman Sachs, LUNA Krizinden Sonra Algoritmik Stablecoinler Hakkında Açıklama Yaptı!

Analistler, algoritmik stablecoinlerin uzun vadeli bir geleceğe sahip olması için günlük hayatta daha geniş bir kullanım alanının olması gerektiğini dile getirdi.  

Clock
Paylaş
Goldman Sachs, LUNA Krizinden Sonra Algoritmik Stablecoinler Hakkında Açıklama Yaptı!

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs analistleri, kısa süre önce yaptıkları açıklamada algoritmik stablecoinler ile ilgili bazı ayrıntılara yer verdi. Analistler, algoritmik stablecoinlerin uzun vadeli bir geleceğe sahip olması için günlük hayattaki ödemeler için daha geniş bir kullanım alanı olması gerektiğini dile getirdi.  

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: Algoritmik Stablecoin Nedir?

“Stablecoinlerin şu anda bir ödeme aracı olarak sınırlı kullanımı var. Gerçek dünyadaki kullanım durumu zamanla büyürse, bu varlıklar için daha istikrarlı bir talep tabanı oluşturabilir. Sürekli bir talebe sahip olursa, algoritmik bir stablecoin uzun vadede hayatta kalabilir.”

Güvenlik Açıkları En Önemli Konu

Banka, stablecoinlerin, resmi para birimlerine kıyasla daha az değişken bir varlıkla ticaret yapılmasına izin vererek, kripto para pazarındaki bir ihtiyacı karşıladığını belirtti. Ancak Goldman’a göre, bu varlıkları etkileyen güvenlik açıkları, özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu.

“Algoritmik stablecoinler, spekülatif saldırı riski de dahil olmak üzere, döviz kurlarının güvenlik açıklarının çoğunu paylaşıyor.”

Bunun yanında banka, yeterli talep ve ilgili kullanım durumları mevcut olduğunda algoritmik bir stablecoinin varlığını devam ettireceğini belirtiyor.  

“Bu protokoller için daha büyük spekülatif olmayan kullanım durumlarından kaynaklanan olumlu ağ etkileri, zaman içinde daha istikrarlı bir talep tabanına katkıda bulunabilir.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar