Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64362.62
5.00%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3088.26
3.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.54
5.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $554.5
1.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Goldman Sachs Müşterilerinin Yüzde 40’ı Kripto Yatırımcısı!

Goldman Sachs müşterileri, kripto paralar ile ilgileniyor!

Clock
Paylaş
Goldman Sachs Müşterilerinin Yüzde 40’ı Kripto Yatırımcısı!

Bildiğiniz gibi Amerikan bankacılık devi Goldman Sachs, yatırımcılardan gelen talep dolayısıyla, kripto para birim alım satım masasını yeniden aktif hale getirmişti.

728×90 muhabbit - Goldman Sachs Müşterilerinin Yüzde 40'ı Kripto Yatırımcısı!300x250 muhabbit - Goldman Sachs Müşterilerinin Yüzde 40'ı Kripto Yatırımcısı!

Goldman Sachs’ın küresel pazar bölümünün dijital varlık başkanı Matt McDermott, şirketin CME Bitcoin vadeli işlemlerine de destek vereceğini açıkladı. Goldman Sachs’ın katıldığı podcast’te, yönetici, Goldman Sachs’ın uzlaşmalı vadeli sözleşmeler ile kripto hizmeti sunacağını da söyledi.

McDermott, Goldman Sachs’ın kripto platformunun başlangıçta bu iki ürünle sınırlı olacağını belirterek şunları söyledi:

Aslında başlangıç için oldukça sınırlı bir kripto alım satım masası ile hizmet vereceğiz. Ancak ilerleyen zamanlarda CME vadeli işlemlere ve uzlaşmalı vadeli işlemlere de odaklanacağız. Bu arada şimdiden Marquee platformumuz aracılığı ile Bitcoin’i kurumsal müşterilerimize de tanıtıyoruz.

McDermott’a göre Goldman Sachs’ın kripto para birimlerine destek vermesi, müşterilerinden gelen artan talebe bir yanıt. Yönetici, yaklaşık 300 müşterinin katıldığı bir araştırmaya atıfta bulunarak, Goldman Sachs yatırımcılarının %40’ının şu anda kripto para birimlerine yatırım yaptığını söyledi.

Yönetici, ayrıca ankete katılan Goldman Sachs müşterilerinin %61’inin dijital varlıkların daha da değerlenmesini beklediğini söyledi. McDermott, ankete katılanların %76’sının ise Bitcoin’in 2021 yılı sonunda 40.000 $ ila 100.000 $’lık bir fiyat etiketine sahip olacağını düşündüğünü açıkladı.

Goldman Sachs, 2018 yılında da kripto para ticaret masası kurmak istemişti. O sıralarda Bitcoin, 20.000 $’lık tüm zamanların en yükseğine ulaşmış durumdaydı. Sonrasında yaşanan düşüş ise Goldman Sachs’ın bu planı iptal etmesine sebep oldu.

McDermott’a göre, artan kurumsal talep dolayısıyla bu artış 2017 yılından çok daha farklı. Ona göre, 2017 yılında yaşananlar daha çok bireysel yatırımcılar dolayısıyla yaşandı. Fakat 2020 ve 2021 yılı kurumsal yatırımcıların yılı gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar