Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51593.32
0.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3046.44
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.3
1.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Google Pay İle Bitcoin İşlemleri Artık Yapılabilir!

GooglePay ile yapılan ödemeler artık Bitcoin veya desteklenen diğer kripto paralar aracılığı ile gerçekleştirilebilecek.

Clock
Paylaş
Google Pay İle Bitcoin İşlemleri Artık Yapılabilir!

Bugün yapılan açıklamaya göre artık Coinbase, kullanıcılıarın Coinbase debit kartını GooglePay cüzdanına eklemesine izin veriyor. Bu sayede GooglePay ile yapılan ödemeler artık, Bitcoin veya desteklenen diğer kripto paralar aracılığı ile gerçekleştirilebilecek.

Binance BannerBinance Banner

11 Nisan 2019 tarihinde Coinbase, Coinbase Card’ı duyurmuştu. Visa ile yaptığı anlaşma sonucunda ortaya çıkan bu yeni ödeme yöntemi ile Coinbase müşterileri, borsadaki varlıkları karşılığında “visa” aracılığı ile kirpto paralarını mal ve hizmet alım hizmetlerinde aktif olarak kullanabiliyor. Aynı zamanda “atm”ler üzerinden nakit para çekimi işlemleri de gerçekleştirilebiliyor.

Coinbase tarafından yapılan açıklama ile birlikte artık kullanıcılar, debit kartları aracılığı ile Google Ödeme Hizmetleri’nden (GooglePay) yararlanabilecek.

Bu açılım sayesinde Coinbase, kullanıcılarına GooglePay ile mobil ödeme hizmeti veren ilk kuruluş olduğunu duyurmuş oldu. Özellik simdilik ABD üzerinde kullanıma açık değil.

GooglePay entegrasyonu şimdilik İrlanda, İngiltere, Belçika, Finlandiya, Fransa, İtalya, Slovakya, İspanya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Danimarka, Norveç ve İsveç’te kullanılabilir durumda. Yılın ilerleyen dönemlerinde sistem diğer Avrupa ülkelerinde de aktifleştirilecek.

COINBASE BLOG

Coinbase’in yeni entegrasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Dünyada bir pandemiye dönüşen coronavirus ile savaş devam ederken mobil ödeme hizmetlerinin gelişmesi önemli bir gelişme olarak görülebilir. Bu sayede kullanıcılar nakit para bir yana, plastik kartları da kullanmadan ödemelerini gerçekleştirebilecek.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar