Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56146.94
8.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3227.44
3.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.45
6.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $399.6
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gözetimsiz Bitcoin Cüzdanı Wasabi, Gizliliği Artırmak İçin ‘Wasabi Wallet 2.0’a Geçiyor!

Wasabi, yeni güncelleme ile gizliliği daha da artıracak.

Clock
Paylaş
Gözetimsiz Bitcoin Cüzdanı Wasabi, Gizliliği Artırmak İçin ‘Wasabi Wallet 2.0’a Geçiyor!

Açık kaynaklı ve gözetim altında olmayan bir Bitcoin cüzdanı olan Wasabi, gizliliği artırmak için yakın zamanda Wasabi Wallet 2.0’ı başlatacağını duyurdu. 

Binance BannerBinance Banner

5 Kasım tarihinde yayımlanan resmi bir blog yazısına göre şirket, Wasabi Wallet 2.0’ın kullanıcı arayüzünün modern tasarım ilkelerinin yeni eklemeler ile tamamen yeniden yazılacağını ancak yazılımın mevcut özelliklerini tamamen değiştirmeyecek şekilde geleceğini belirtti.

Yapılacak olan yükseltme, cüzdanın güvenlik önlemlerini güçlendirecek olan ve uzun zamandır beklenen WabiSabi adlı anonim kimlik bilgilerinin ilk çıkışını içerecek. Şirkete göre WabiSabi protokolü, daha hızlı ve daha uygun maliyetli işbirlikçi işlemleri kolaylaştıracak. Ayrıca CoinJoins içindeki ödemelerin temelini oluşturacak ve diğer teknolojilerle kombinasyonların kapısını açacak.

CoinJoins, birkaç kişiden gelen birden fazla ödemenin tek bir işlemde birleştirildiği ve herhangi bir üçüncü tarafın herhangi birine yapılan ödemeleri izlemesini son derece zorlaştıran süreçleri ifade etmektedir.

Tüm bunlara ek olarak, yapılacak olan güncelleme manuel CoinJoining’i  yaparak kullanıcı deneyimini daha da iyileştirecek. Bu, CoinJoin’lerin otomatik olacağını ve bu sayede Wasabi cüzdan kullanıcılarının işlemlerinin gizliliğini daha da artıracağını gösteriyor.

Anca yapılan açıklamada WabiSabi protokolünün CoinJoining’in orijinal Wasabi cüzdanında sahip olduğu bazı sınırlamaları ele almaya devam edeceğini belirtti. Örneğin, CoinJoin’in çalışması için, her bir eşin, diğer eşlerle eşit çıktılar almak için belirli bir miktarda Bitcoin bulundurması gerekeceği açıklandı. Bununla birlikte, WabiSabi protokolü ile, her kullanıcının, diğer katılımcıların katkıda bulunduğu miktara aldırış etmeden farklı miktarlarda Bitcoin katkısında bulunmasına da izin verileceği söylendi.

Birçok kullanıcının Wasabi cüzdanı seçmesinin ana nedenleri arasında, sunduğu gizlilik özelliğinin yüksek seviyede olduğu düşünülmesindendir. Bitcoin sahiplerine çok ihtiyaç duyulan gizliliği sağlamayı taahhüt eden Wasabi Cüzdan 2.0’ın tanıtımı bu gizliliği daha da güçlendirmek için uzun bir yol kat edeceğe benziyor.

Wasabi Wallet Hakkında

Wasabi Wallet, standart Bitcoin cüzdanlarından farklı işlevleri ile kullanıcılarının karşısına çıkan bir cüzdandır. Cüzdan, kullanıcılarının Bitcoin’lerini karıştırmasını sağlayarak, anonimlik sağlamayı amaçlamakta. Mekanizma, sisteme katılan farklı katılımcıların Bitcoin’lerini karıştırarak farklı cüzdanlara aynı bakiyeleri gönderiyor. Bu sayede kişi Wasabi’ye gönderdiği cüzdan ile bağımsız bir cüzdanda Bitcoin’lerine sahip olabiliyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar