Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69882.12
-0.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3870.01
3.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.03
-1.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.7
-1.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Grayscale’in Bitcoin ETF’i aylar sonra ilk kez net giriş gördü! Bu neye işaret?

Clock
Paylaş
Grayscale’in Bitcoin ETF’i aylar sonra ilk kez net giriş gördü! Bu neye işaret?

ABD’nin önde gelen varlık yöneticilerinden Grayscale’in Bitcoin ETF’i (GBTC), ülkede BTC ETF’lerine onay çıkmasından bu yana ilk kez net bir yatırımcı girişi gördü.

Grayscale’e 3 Mayıs’ta yaklaşık 63 milyon dolarlık net giriş oldu. Spot Bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden bu yana fondan 17,5 milyar doların üzerinde çıkış olmuştu.

728×90 muhabbit - Grayscale'in Bitcoin ETF'i aylar sonra ilk kez net giriş gördü! Bu neye işaret?300x250 muhabbit - Grayscale'in Bitcoin ETF'i aylar sonra ilk kez net giriş gördü! Bu neye işaret?

GBTC, ocak ayında ABD’deki borsa yatırım fonlarının dijital varlık tutmasına izin verilmesiyle birlikte, tarihsel olarak ilk kez net bir yatırımcı girişi kaydetti.

grayscaleetf 595x600 - Grayscale'in Bitcoin ETF'i aylar sonra ilk kez net giriş gördü! Bu neye işaret?

Vident Investment Advisory Başkanı Amrita Nandakumar, “Akışların artık çıkışlardan girişlere dönmesi, gelecekteki akışların tahmin edilmesini zorlaştıracak gibi. Bu durumun Bitcoin fiyatına ne kadar yakından bağlı olduğunu ve diğer Bitcoin ETF sağlayıcılarının Grayscale yatırımcılarını çekmek için attığı adımlarla ne kadar ilişkili olduğunu görmek ilginç olacak.” ifadelerini kullandı.

Grayscale, Bitcoin Mini Trust için onaya hazırlanıyor

ABD düzenleyicilerinden onay almak için yasal bir mücadele içinde olan GBTC’ye olan ilgi yatırımcıların varlıklarını BlackRock ve Fidelity gibi şirketlerin sunduğu daha yeni ve daha düşük maliyetli fonlara aktarmış olabileceğini gösteriyor. GBTC %1,5 oranında bir yönetim ücreti talep ederken, diğer benzer fonların çoğu %0,3’ün altında ücretler alıyor.

Grayscale şu anda fiziksel olarak desteklenen bir Bitcoin Mini Trust üzerinde çalışıyor. Eğer bu ETF onaylanırsa, GBTC’deki varlıkların belirli bir yüzdesiyle başlayacak.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, nisan ayında Bloomberg Television’a verdiği röportajda, GBTC ücretlerinin düşebileceğine dair spekülasyonlara dikkat çekti ve şirketinin ETF’in mini versiyonu için başvurduğunu belirtti. Bloomberg

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar