Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52042.73
0.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3005.75
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.03
-2.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.3
-0.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Grayscale CEO’suna Göre Bitcoin Engellenemez!

Clock
Paylaş
Grayscale CEO’suna Göre Bitcoin Engellenemez!

Bir kripto para yatırım şirketi olan Grayscale Investments ve Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, ABD’nin Bitcoin’i yasaklayabileceği noktayı çoktan geçtiğini düşünüyor.

16 Temmuz tarihindeki Grayscale yatırımcı çağrısında CEO, ABD’deki düzenlemeler konusunda kripto para birimini iyileştirme ya da yasaklama çalışmaları konusunda, düzenleyici kurumların “ihtiyatlı iyimser” bir durumda olduğunu söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Silbert,” ilk defa, ‘Bitcoin yasaklanmalı’ algısını bir kenarıya bırakmış durumdayız.” dedi. Ayrıca Silbert, “DC’de politikacılar ve düzenleyicilerden Bitcoin’in var olma hakkı olduğu konusunda ve yasaklanamayacağı konusunda yeterli destek var.” dedi.

CEO, SEC’e karşı birçok blockchain ve kripto şirketi adına konuşan bir grup olan Blockchain Derneği ve kar amacı gütmeyen bir kripto savunucusu Coin Center dolayısı ile düzenleyici kurumlar ile arası gayet iyi durumda.

Endüstri adına konuşacak olursak DC’de ilişki perspektifleri konusunda hiç olmadığımız kadar iyi durumdayız. Bu iki grup, politikacıları bu varlık sınıfının teknolojiye faydaları konusunda eğitmektedir. Fakat daha önce DC’de yaşanmış, olası “yıkıcı” düzenleme riski ne yazık ki hala bizlerle.

Bitcoin için Kurumsal Talep

Grayscale’ın 2020 yılının 2. çeyreği için hazırladığı raporda, kripto para girişlerinde önemli bir artış gözlemlediğini söylemişti ve yaklaşık olarak 905.8 milyon$ gibi bir giriş rapor edilmişti. Bu sayı ilk çeyrekte 503 milyon $’dı. Her ne kadar durum böyle olsa bile, Grayscale yaklaşık 1 aydır herhangi bir şekilde Bitcoin alımı yapmıyor. Fakat bu durumun sebebi piyasalarda yaşanan Temmuz ayı durgunluğu olarak nitelendiriliyor.

Bakalım Grayscale’ın yaptığı bu iyimser tahmin, gelecekte ABD düzenleyicileri tarafından kanıtlanacak mı?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar