Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67355.99
-3.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3688.86
-3.46%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.46
-6.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.6
-2.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Grayscale Raporu: Ethereum fiyat artışı, Dencun yükseltmesi beklentisinden kaynaklanıyor

Clock
Paylaş
Grayscale Raporu: Ethereum fiyat artışı, Dencun yükseltmesi beklentisinden kaynaklanıyor

ABD’li dev varlık yönetimi şirketi Grayscale yeni bir rapor yayımladı. Rapor, Ethereum’un son günlerdeki fiyat performansının önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Dencun yükseltmesinden kaynaklandığını belirtti. Grayscale ayrıca, SEC’nin Ethereum trust’ını spot Ether ETF’e dönüştürmesini bekliyor.

728×90 muhabbit - Grayscale Raporu: Ethereum fiyat artışı, Dencun yükseltmesi beklentisinden kaynaklanıyor300x250 muhabbit - Grayscale Raporu: Ethereum fiyat artışı, Dencun yükseltmesi beklentisinden kaynaklanıyor

Bazı uzmanlar, Ethereum‘udaki (ETH) son fiyat artışını olası bir spot Ether ETF onayından kaynaklandığını söylese de; Grayscale, Ethereum’un yaklaşmakta olan Dencun yükseltmesi nedeniyle değer kazandığını öne sürdü.

Grayscale Araştırma Analisti William Ogden Moore, bugünkü raporda, aşağıdaki ifadelere yer verdi.

“Son fiyat performansının piyasanın bu yükseltme beklentisini yansıttığına inanıyoruz. Ethereum’da 13 Mart 2024’te beklenen Dencun yükseltmesi, ileriye dönük büyük bir adım. Ethereum’un, Solana gibi hızlı zincirlerle ölçeklenebilirlik açısından rekabet etmesine yardım edecektir”

Dencun güncellemesinden sonra Ethereum’a daha fazla akıllı sözleşme gelecek

Grayscale Analisti William Ogden Moore, Dencun güncellemesinden sonra Ethereum’un üretim ve maliyet açısından daha rekabetçi hale gelebileceğini ifade etti. Analist, Ethereum ağında stablecoinler ve tokenize edilen finansal varlıkların artacağını ön görüyor. Ayrıca daha fazla uygulamanın Ethereum’a entegre olacağını söylüyor.

Ethereum fiyatı yılbaşından bu yana yaklaşık %25 arttı. Ancak Grayscale raporunda, 2023 yılında Ethereum fiyatının sektörde ve özellikle geçen yıl %900’ün üzerinde büyüme kaydeden Solana gibi rakiplere kıyasla düşük performans gösterdiği belirtiliyor.

Kaynak: The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar