Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70019.01
-1.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3795.72
3.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.02
3.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $620.1
3.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Güney Afrika, Kripto Para Dolandırıcılığı Faaliyetlerini Bitirmeye Kararlı!

Yaşanan olayların sonucunda yetkililer, dolandırıcılık faaliyetlerini soruşturmaya başladı.

Clock
Paylaş
Güney Afrika, Kripto Para Dolandırıcılığı Faaliyetlerini Bitirmeye Kararlı!

Bitcoin üzerinden yapılan milyonlarca dolarlık hırsızlık iddialarının ardından Güney Afrikalı yetkililer, konu ile ilgili olarak Africrypt platformuna yönelik bir soruşturma başlattı.

728×90 muhabbit - Güney Afrika, Kripto Para Dolandırıcılığı Faaliyetlerini Bitirmeye Kararlı!300x250 muhabbit - Güney Afrika, Kripto Para Dolandırıcılığı Faaliyetlerini Bitirmeye Kararlı!

Blommberg tarafından yayımlanan haberde, Africrypt platformu yöneticilerinin, yatırımcıları iddia edilen bir hack hakkında bilgilendirdikten sonra geçen yılın nisan ayında ortadan kaybolduğu bildirildi. 

Africrypt platformu tarafından mağdur edilen yatırımcılar da bunun üzerine Güney Afrika kolluk kuvvetlerini konuyla ilgili bir soruşturma başlatmaya çağırdı. Çağrıları dikkate alan yetkililer ise harekete geçti ve dört Güney Afrika ilinde polis ön soruşturma başlattı.

İlk dolandırıcılık değil!

Africrypt üzerinden yaşanan bu mağduriyet aslında, Güney Afrika meydana gelen ilk yüksek profilli Bitcoin dolandırıcılığı değil. Hatırlanacağı üzere buna benzer bir başka dava olan Mirror Trading International (MTI) olayında hem Güney Afrika’daki hem de 170 ülkedeki yatırımcıdan 23.000 BTC‘nin çalınması olayı yaşanmıştı.

Yatırımcıları dolandıran ve bir ponzi şeması olduğu iddia edilen gruba yönelik, ABD’deki kolluk kuvvetleri de harekete geçmişti.

Yaşanan tüm bu dolandırıcılık faaliyetleri sonucunda, Güney Afrikalı düzenleyiciler 2022 yılında yatırımcıları koruyucu düzenlemeleri bir an önce yürürlüğe koymayı düşünmeye başladı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar