Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66602.67
4.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3495.41
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.19
4.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $589.2
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Güney Kore Merkez Bankası’ndan CBDC Hamlesi!

Güney Kore Merkez Bankası’ndan CBDC hamlesi geldi.

Clock
Paylaş
Güney Kore Merkez Bankası’ndan CBDC Hamlesi!

Güney Kore Merkez Bankası’ndan CBDC hamlesi geldi. Güney Kore Merkez Bankası, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için CBDC’lere yönelik önemli bir program geliştirerek, bu alanda önemli yol kaydetmişti. Geliştirdikleri programın ilk testi ise başarıyla tamamlandı. Yapılan testler arasında CBDC’lerin NFT alışverişindeki kullanımı da yer alıyor.

728×90 muhabbit - Güney Kore Merkez Bankası'ndan CBDC Hamlesi!300x250 muhabbit - Güney Kore Merkez Bankası'ndan CBDC Hamlesi!

Güney Kore Merkez Bankası Başkanı Chang Yong Rhee ise 2022 yılının eylül ayında yaptığı bir açıklamasında, Güney Kore Merkez Bankası’nın CBDC’ler için 10 aydır çalışma yürüttüğünü ifade etmişti. İki aşamadan oluşan bu sürecin ilk adımı ise 2022 yılının ocak ayında tamamlanmıştı. Güney Kore ülkesi CBDC denemelerine geçen yıl başlamış olsa da hızlı yol alarak, sürecin büyük bir bölümünü başarıyla tamamlamış durumda.

İlginizi çekebilir: CBDC Nedir?

CBDC Alanındaki Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor!

Guney Kore - Güney Kore Merkez Bankası'ndan CBDC Hamlesi!

Bildiğiniz üzere ABD ve İngiltere gibi büyük ekonomiye sahip ülkeler CBDC alanında önemli çalışmalar yürütüyorlar. Çin de bu konuya yönelik birkaç deneme gerçekleştirmişti. Hatta geçtiğimiz günlerde Çin Merkez Bankası (PBoC) Başkanı Yi Gang, Çin’in CBDC projesi ile ilgili önemlli açıklamalarda bulunmuştu. Gang açıklamalarında, ileride nakit kullanım oranlarının düşeceğini belirtirken Çin’in de “dijital yuan” projesi ile birlikte nakit yerine dijital ödeme sistemine geçeceğini ifade etmişti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar