Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61082.38
-2.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3373.64
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.18
3.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.5
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore Muhalefeti Yeni Vergi Yasasından Rahatsız!

Güney Koreli muhalifler, kripto para vergilerini hafifletmek istiyor!

Clock
Paylaş
Güney Kore Muhalefeti Yeni Vergi Yasasından Rahatsız!

Güçlü Halk Partisi olarak bilinen Güney Kore’nin muhalif partisinin milletvekilleri, geçtiğimiz günlerde yürürlüğe girmesi planlanan kripto para vergi yasasından rahatsız olduğunu açıkladı.

Yerel bir haber ajansı olan The Korea Herald’dan gelen bilgilere göre muhalif milletvekilleri, kripto para vergilendirilmesinin bir yıllığına ertelenmesini istiyor.

728×90 muhabbit - Güney Kore Muhalefeti Yeni Vergi Yasasından Rahatsız!300x250 muhabbit - Güney Kore Muhalefeti Yeni Vergi Yasasından Rahatsız!

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Güney Kore kripto para biriminden kazanç elde eden kişilere vergi yükümlülüğü getirmek istiyor. Açıklananlara göre 2.100 $’ın üzerinde kazanç elde eden yatırımcılar, %20’lik bir vergi dilimine tabi tutulacak.

Muhaliflerin 1 yıllık erteleme isteği dışında, 2023 yılında uygulanacak olan Finansal Yatırım Gelir Vergisi kanununa uygun bir kripto para vergi sistemi için arzuları dile getiriliyor.

Güney Koreli Muhalifler Ağır Vergilendirmeye Karşı

Bildiğiniz gibi yasa teklifinde hükümet, 2.100 $’ın üzerindeki gelir için %20’lik bir vergi kesintisi yapacak. Fakat muhalif milletvekilleri 42.000 ila 251.000 $ arasındaki kazançların %20’sinin vergilendirilmesini öneriyor. Ayrıca muhalifler, 251.000 $ı aşan gelirler için %25’lik bir vergi dilimini öneriyor.

Muhalifler, kripto para yatırımcılarının üzerindeki baskıyı hafifletme ihtiyacına vurgu yapıyor. Bunun yanı sıra muhalif parti üyeleri, kripto para birimleri için düşünülen vergi sisteminin, ülkenin finansal yatırım gelir vergisi ile uyumlu olması gerektiğini düşünüyor.

Güçlü Halk Partisi’nin kripto para vergilendirme sistemi hakkındaki itirazı, Eylül ayındaki iktidar Demokrat Parti’ye mensup bazı milletvekillerinin benzer eylemlerini çağrıştırıyor.

Ayrıca, milletvekilleri ve ülkenin Maliye Bakanı arasında yapılan bir anlaşma ile kripto para vergi yasasının yürürlüğe girmesini geciktireceği belirtildi.

Güney Kore’nin kripto paraları vergilendirme arzusu, son zamanlarda hükümet tarafından desteklenen ve ülkenin kripto para piyasasını şekillendirebilecek düzenlemeler olarak öne çıkıyor.

Bu arada Eylül ayı itibarıyla Güney Koreli kripto para borsaları için zorunlu lisans şartı geldi. Ayrıca bu düzenlemeye uymayan birkaç küçük sayılabilecek platform kapatıldı.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar