Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66111.98
0.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3559
3.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30
0.84%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.5
1.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore NFT’lere Regülasyon Getirmeyecek!

Yakın zamanda güncellenen FATF kılavuzuyla beraber düzenleyiciler, NFT’leri daha kolay regüle edebiliyor.

Clock
Paylaş
Güney Kore NFT’lere Regülasyon Getirmeyecek!

Bugün Güney Kore’deki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), bir kamu açıklaması yaptı. Yapılan açıklamaya göre FSC, değiştirilemez “token”ların (NFT) sanal varlıklar olmadığını ve düzenlenmeyeceğini belirtti.

Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF), FSC’nin kararını gözden geçirdikten sonra onayladı. FATF’ın 28 Ekim 2021 tarihli kılavuz raporuna göre, NFT koleksiyonlarının sanal varlıklar olarak kabul edilmediği belirtilmiş.

728×90 muhabbit - Güney Kore NFT'lere Regülasyon Getirmeyecek!300x250 muhabbit - Güney Kore NFT'lere Regülasyon Getirmeyecek!

Bugün (5 Kasım 2021) FSC’nin bir şubesinden bir yetkili, gazetecilere şunları söyledi:

FATF’ın NFT düzenlemesindeki konumu nedeniyle, NFT’ler için düzenleme yapmayacağız.

Kore’nin mali düzenleyicisi, FATF’ın NFT’leri birbiriyle değiştirilemez değil, benzersiz olarak kabul ettiği gerçeğine odaklandı.

FSC’nin Kararından Herkes Mutlu Değil!

Güney Kore gazetesi Herald Corp’a göre, NFT fiyatları manipüle edilebilir ve kara para aklama için kullanılabilir. NFT’ler sanal varlıklar olarak kabul edilmedikleri için ihraççıların, kara para aklamayla mücadele yükümlülüklerine uymaları gerekmemesi endişe yarattı.

Ayrıca Koreliler Ocak 2022’den itibaren kripto para birimleri için vergi ödeyecek. Ancak NFT’ler için vergi ödemelerine gerek kalmayacak. Bu habere en çok Kore’deki kripto para borsası olan Upbit, sevinmiş olabilir.

Upbit’in ortaklarından biri olan Dunamu ve yüksek profilli yeni ortağı Hybe, popüler BTS K-pop grubunu içeren koleksiyonlarla birlikte NFT piyasasına adım atacak.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar