Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61524.24
3.28%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3278.87
3.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.68
2.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547
2.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Güney Kore NFT’lerin Vergilendirilebileceğini Söyledi!

Doh Kyu-Sang, yalnızca bazı NFT’lerin sanal varlık olarak sınıflandırılacağını açıkladı.

Clock
Paylaş
Güney Kore NFT’lerin Vergilendirilebileceğini Söyledi!

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) 23 Kasım 2021 Salı günü yaptığı açıklamada NFT’lerin gelecek yıldan itibaren vergilendirileceği söylendi.

Yerel bir haber ajansı olan The Korea Herald’a göre bu vergi teklifi, 1 Ocak 2022 itibarıyla 2.5 milyon wonu geçen sanal varlıklardan elde edilen gelirden kesilecek.

728×90 muhabbit - Güney Kore NFT'lerin Vergilendirilebileceğini Söyledi!300x250 muhabbit - Güney Kore NFT'lerin Vergilendirilebileceğini Söyledi!

FSC’nin Başkan Yardımcısı Doh Kyu-Sang, yalnızca bazı NFT’lerin sanal varlık olarak sınıflandırılacağını açıkladı. Bu sebeple büyük ölçekte yatırım ürün olarak öne çıkan NFT’ler, “diğer gelir” vergilerine tâbi tutulacak.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Artık NFT’ler ve Kripto Paralar Aynı Kefede!

Geçtiğimiz aylarda FSC, NFT’lerin dijital varlık olmadığını ve bundan dolayı düzenlenmesi gerekmediğini duyurmuştu. Şimdilerde ise FSC NFT’leri kripto paralar ile aynı kefede gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi kripto para vergilendirmesi 1 Ocak 2022‘de yürürlüğe girecek fakat siyasi baskılar neticesinde ertelenme ihtimali de var.

Güney Kore’deki düzenleyici kurumlar, uzun bir süredir kara para aklamayı engelleme amacıyla çalışmalar yapıyordu. The Korea Herald’dan edindiğimiz bilgilere göre, ağustos yönergesinde incelenen 25 kripto para borsasının hepsi “yetersiz hazırlık seviyesinde“. Görünüşe göre bu borsaların hiçbiri ülkenin istediği bazı gereksinimleri karşılamıyor.

Güney Kore’de ve dünyada hızla gelişen NFT sektörü, sizce düzenleyici kurumların konusu olmaya devam edecek mi?

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar