Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64310.51
-0.35%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.69
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.29
-5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Güney Koreli Başkan Adayı Kampanyasında NFT’leri Kullanacak!

Clock
Paylaş
Güney Koreli Başkan Adayı Kampanyasında NFT’leri Kullanacak!

Güney Koreli başkan adayı Lee Jae-myung, başkanlık kampanyası için NFT’leri kullanmayı amaçladığını açıkladı.

Demokrat Parti üyesi olan Jae-myung, yaklaşan seçimler için başlatılacak kampanyaya bağış yapan kişilere NFT vereceğini dile getiriyor. Elde ettiğimiz bilgilere göre NFT’ler, adayın ve taahhütlerinin görsellerini içerecek.

728×90 muhabbit - Güney Koreli Başkan Adayı Kampanyasında NFT'leri Kullanacak!300x250 muhabbit - Güney Koreli Başkan Adayı Kampanyasında NFT'leri Kullanacak!

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Kampanyayı yürütecek olan yetkililerden biri olan Kim Nam-kook, yerel bir haber ajansı ile yaptığı röportajda, partinin genç kuşağı kampanyaya dahil etme amacı güttüğünü açıkladı.

Nam-kook, konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

20’li ve 30’lu yaş aralığındaki nesil, sanal varlıklar, NFT’ler ve metaverse gibi ürünler ile ilgileniyor. Bu yüzden kampanyamıza NFT’leri dahil etme kararı aldık.

Ayrıca Demokrat Parti, kampanyalarında NFT’leri kullanmak ve kripto para bağışlarını kabul etmek gibi yeni teknolojilerin kullanımını araştırıyor.

Aynı Partiden Bir Başka İsim Daha!

Kısa bir süre önce de Demokrat Parti’nin bir başka üyesi Lee Kwang-jae, ocak ayı itibarıyla kripto para ile bağış kabul edeceğini duyurdu.

Lee, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Geleceğin teknolojilerine gıpta ile bakıyorum. Dijital para birimleri ve NFT’ler hakkındaki algıları değiştirmek adına yenilikçi adımlar atmak istiyorum.

Bununla birlikte Lee, politikacıların dijitalleşme yönündeki değişimi benimseme konusunda öncü olmaları gerektiğini de savunan bir isim. Lee’ye göre politikacılar ve yasa tasarımcıları, dijitalleşen dünyaya henüz ayak uydurabilmiş durumda değil.

Sizce Güney Kore’de atılan bu adımlar, ülkede kripto para benimsenmesini artırabilir mi?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar