BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Hayatını Token Token Satan Adam Konuştu!

Destekçilerinin, hayatı hakkındaki kararları alma hakkı kazandığı kişisel token projesi Initial $ALEX Offering’in ardındaki isim Alex Masmej, röportaj verdi.

Yayın:

-

Destekçilerinin, hayatı hakkındaki kararları alma hakkı kazandığı kişisel token projesi Initial $ALEX Offering’in ardındaki isim Alex Masmej, röportaj verdi.

2020 yılı Nisan ayının başında kripto para dünyasında hiç görülmemiş bir ICO gerçekleşti. Tanınmış isimlerden Alex Masmej, kendi hayatını tokenize ederek kişisel token’ı $ALEX’i San Francisco’ya taşınmak amacıyla gerekli olan parayı toplamak amacıyla satmıştı. $ALEX karşılığında ise hayatında alacağı kararları oylamaya sunarak, son kararı yatırımcılarına bıraktı.

Sadece 123 saat içerisinde hedefi olan 20 bin doları, 29 kişiden toplayan Masmej, 3 yıl boyunca kendisine destek olan 29 kişi ile bağlantıda kalacağını, hayatındaki gelişmeleri onlarla paylaşacağını açıklamıştı.

Initial $ALEX Offering’in üzerinden yaklaşık 3 ay geçmişken Alex Masmej, Coindesk’e bir röportaj verdi. 23 yaşındaki Fransız girişimci, röportajda destekçilerinin hayatına ne kadar dahil olduğuna dair soruları yanıtladı.

Evlen Deseler Evlenir Misin?

Onu bu şekilde hayatını etkileyen kararları verme hakkını satma fikrine yönelten neydi diye soran muhabire, “Kendimi token’laştırdım ve insanlardan para toplamak için komik ama yenilikçi bir yol seçtim. Kitlenize ulaşmanın, dikkat çekmenin ve onlarla etkileşime girmenin güzel bir yolunu buldum.” şeklinde cevap verdi.

Kişisel token’ını kripto para dünyasında hâli hazırda şirketlerden yardım alarak çıkarttığını söyleyen Alex, sosyal medya platformu Twitter’da binlerce takipçisi olduğunu onların da desteğini aldığını söyledi.

Alex Masmej, token’ların başını bolca ağrıtan düzenleyici Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından sıkıntı çekip çekmediği de soruldu. Toplam tutar 20.000 dolar civarında olduğu için kişisel token’ların SEC ile alakalı olması gerektiğini düşünmediği dile getirdi. Ancak token’ın üzerine bir şirket kurduğu takdirde işlerin değişebileceğini de ekledi.

“Bazıları scam olduğunu düşündü bu da açıkçası toplumun gözündeki yerime pek de iyi gelmedi.”

Kripto para dünyasındaki birçok insan daha fazla gizliliğin olması gerektiğine inanıyor. Ancak Masmej kendi hayatını, kararlarını başkalarının yönetmesi için destekçilerine izin veriyor. “Kız arkadaşımla evlenmeli miyim?” tarzında bir soru ile destekçilerinin karşısına çıkıp çıkmayacağı soruluyor. Masmej de şu an bekar olduğunu olası bir kız arkadaşı olsa dahi ileride de bu şekilde bir soru sormayacağını düşündüğünü belirtti. Ancak destekçilerim bana kız bulabilir, tanıştırabilirler diye ekledi.

Kişisel Token’lar Yaygınlaşacak!

Önümüzdeki yıllarda sosyal medya influencer’larının kişisel token projelerine ağırlık vereceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda, oldukça yaygın bir kişisel token aracılığıyla fon toplanacağını düşündüğünü dile getirdi.

Covid-19’un kişisel token ile fon toplama yöntemini nasıl etkilediği sorulduğunda, “Zaten Covid-19 nedeniyle böyle bir yol seçtiğini” söyledi.

“Her zaman bir şeyler keşfetmeyi, yenilikçi çözümler bulmayı istiyordum. 15 Haziran’da kişisel token karşılığında insanlara yaşam tarzımı oylama şansı verdim. Hazırladığım oylama soruları spor yapmalı mıyım ya da şunu yemeli miyim gibi basit sorular içeriyordu.”

Coindesk muhabiri, Silikon Vadisi’nin yarı-tanrı olmak istediğine dair duyumlar aldığını belirterek esprili bir şekilde “Oracle kullanıyor musun? Yoksa oracle (kahin) mısın?” diye sordu.

“Her zaman önemli bir şirket kurmak istediğimi söyledim. Ancak yarı-tanrı olmak istediğimi burada söylemeyeceğim. Evet fiyatı ben belirleyeceğim, Oracle veyahut üçüncü bir taraf tarafından kontrol edilemeyecek.”

Ardından “Yatırım ve harcamalarımı paylaşacağım için insanlar bana güvenmek zorunda kalacak. Her şey yatırımcılarım ile benim aramda kalacak.” diyerek röportajı bitirdi.

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Plajda Bitcoin İle Hizmet Alımı mı? Neden Olmasın!

Güney Kore’nin ünlü Busan plajlarında Bitcoin gibi kripto paralar ödeme seçeneği olarak kabul edilecek.

Yayın:

-

Güney Kore’nin kumsalları ve tatil beldeleriyle ünlü şehri Busan’da Bitcoin devri başlıyor. Bitbeat’e bağlı CIC Enterprise, ülkenin en işlek 2 plajında kripto para ödeme seçeneğini pilot olarak deneyecek.

ZDNet Kore üzerinde çıkan habere göre, ülkenin turist merkezi Busan plajlarında Haeundae Beach System’in token destekli ödeme çözümünü sağlamak için Innotech ile ortaklık kuruldu. Ortaklık sonucunda bir uygulamanın geliştirilmesi bekleniyor. Uygulama sayesinde, akıllı telefonlarda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), MCI ve WAY ERC-20 token’ları ile birlikte plajda hizmet alımı yapılabilecek.

Şu an için sadece su sporları ile alakalı aktiviteler, can yelekleri, şemsiye ve şezlong kiralama gibi hizmetler için kullanılabilecek olan kripto para ile ödeme seçeneğinin ilerleyen zamanlarda farklı hizmetler için de kullanılması bekleniyor.

Tek Uygulamada 10 Saniyede Kripto Parayla Ödeme!

Bitbeat, uygulamalarının diğer uygulamalardan farkını da ortaya koydu. Bitbeat sözcüsü, benzer projelerde her zaman müşterilerin işlemlerini yapabilmeleri ve akabinde ödeme yapabilmeleri için farklı uygulamalara da ihtiyaç duyduğuna değindi. Ancak yeni geliştirilecek uygulamada, müşteri farklı bir uygulama indirmeye gerek kalmadan kripto para ile ödemesini yapabilecek. Üstelik işlemin QR kodu ile 10 saniyeden kısa bir sürede gerçekleşmesi bekleniyor.

“Haeundae-gu Beach System’in plajlarında kullanılan dijital para birimlerinin gerçek hayatta da yaygın olarak kullanılmasını umuyoruz. Bunun için de kripto para birimi tabanlı bir ödeme sisteminin tutunabileceği bir ortamı yaratmaya çalışacağız.”

Busan plajlarındaki yetkililer, insanların yazın keyfini çıkartması için plajlarda geçirilen zamanı kaliteli hâle getirmeye çalışıyor. Bunun için çeşitli olanaklar sağlamaya çalışan yetkililer çeşitli hizmet yelpazeleri üzerinde çalışıyor. Özellikle su sporlarında gerekli ekipmanların sağlanması konusunda çaba gösteren yetkililer, ekipmanların evden getirilmesi yerine plajdan kiralanmasını sağlamaya çalışıyor.

Bu yeni girişimin yanı sıra daha önce de Songjeong şehrinde turistler tarafından rağbet gören bir plaj benzer bir kripto para odaklı ödeme sistemi üzerinde pilot bir çalışma yürütüyor.

Güney Kore Blockchain teknolojisi ve kripto para endüstrisi için yeni çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ülke, Blockchain teknolojisine olan ilgisini kurulacak olan Blockchain kampüsü ile kanıtlıyor. Blockchain teknolojisi ile kara yollarında da ödeme sistemi getiren Güney Kore yeni çalışmalarıyla diğer ülkelere örnek olmaya devam ediyor.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Tether Manipülasyonu Davasından Karar Beklentisi!

New York’ta görülen Tether manipülasyonu davasında Yargıç’tan özet karar bekleniyor.

Yayın:

-

Tether Manipülasyonu Davasına Bittrex Ve Poloniex De Dahil Oldu!

New York’un Güney Bölgesi’nde Yargıç Failla tarafından görülen Tether manipülasyonu davasında gelişme var.

Kripto para dünyasının 2017 yılında yaşadığı efsanevi Bitcoin yükselişinin aslında Tether manipülasyonu nedeniyle gerçekleştiği iddia ediliyordu. Bu iddiaların kaynağı ise Texas Üniversitesi’nden John Griffin ve Amin Shams’ın çalışması olmakta. Yıllar içerisinde dallanıp budaklanan bu iddia Bitfinex ve Tether’i 2019 yılında Tether manipülasyonu suçlamasıyla mahkemelik etmişti. Ardından geçtiğimiz aylarda bu iddialara Bittrex ve Poloniex de katılmıştı.

Haziran ayının başında dava dosyasına eklenen Bittrex ve Poloniex, mahkeme kayıtlarına göre geçtiğimiz Cuma günü (07.08.2020) özet karar bekliyor. Ünlü kripto para borsaları Bittrex ve Poloniex’i temsil eden avukatların, New York’un Güney Bölgesi’nde görülen mahkemede Yargıç Faila’dan özet karar isteğinde bulundu.

Avukatların isteği ise davadaki kripto para adreslerinin Bitfinex’e ait olduğuna veyahut Bitfinex’in piyasayı manipüle etmek için fonları kullandığına dair iddiaların temel dayanağının kanıtlanamayacağını öne sürerek bir özet karar çıkarılması. Yargıç Failla’ya giden bildiri mektubunda olayla ilgili olduğu düşünülen iki kripto para adresinin de Bitfinex ile açık açık bağlantısı bulunmayan bir kişiye ait olduğundan bahsediliyor.

2017 yılında Bitcoin’in fiyatında yaşanan yükseliş, kripto para birimlerinin tüm dünyada daha fazla duyulmasını, daha fazla benimsenmesini sağlayan tam anlamıyla bir dönüm noktasıydı. Bu dönüm noktasının aslında bir manipülatif hareket nedeniyle olduğunu düşünen John Griffin ve Amin Shams, tarihi Tether manipülasyonu davasının da temellerini atmış oldular.

Griffin ve Shams’a göre olay, kripto para birimlerini geleneksel para birimleriyle bağlayan, bir nevi köprü görevi gören ilk stablecoin olarak bilinen Tether’in, dolar desteksiz olarak basılmasıyla başladı. Tether, dolar desteksiz milyarlarca USDT’yi basarak iddiaya göre anlaşılmaması için de Bitfinex’e sattı. Bittrex ve Poloniex’i olaya bağlayan durum ise iddiaya göre durumun farkında olup buna müdahale etmemeleriydi.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184