Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59200
4.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3361.86
3.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.18
1.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.8
3.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Hindistan Bitcoin ‘e Karşı Tutumunu Değiştiriyor

Clock
Paylaş
Hindistan Bitcoin ‘e Karşı Tutumunu Değiştiriyor

Hindistan Bitcoin söz konusu olunca Çin gibi yasaklarıyla ünlü bir ülke hatta durum öylesine dramatik bir noktaya gelmişti ki Hindistan’da Bitcoin kullanan kişilerin 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya gelmesi söz konusuydu. Bugün bile arama motorlarına “Hindistan Bitcoin” yazarsanız karşınıza çıkacak haberler kriptopara yatırımcısı ya da geliştiricisi olarak canınızı sıkabilir.

Binance BannerBinance Banner

Hindistan Bitcoin ve Kriptoparalara Karşı Olan Tutumunu Değiştiriyor

Bugüne kadar devam eden durum bugün bir son dakika haberiyle değişmiş gibi gözüküyor. Hindistan’ın yerel kaynaklarına göre bugün iki farklı resmi merci Hindistan’ın Bitcoin’e karşı tutumunun değiştiğini kanıtlar nitelikte açıklamalarda bulunmuş.

Açıklamalardan ilkinde Hindistan merkez bankası başkanı, yüksek mahkemede Bitcoin ve kriptoparaların yasak olmadığını ve yasaklanmayacağını söylerken merkez bankasının teknolojik yenilikleri ve gelişimleri yasaklamak değil yüreklendirmek niyetinde olduğunu ifade etti.

Diğer açıklama ise Hindistan Birlik Bakanı Ravi Shankar Prasad tarafından bir blokchain merkezi açılışında yapıldı. Hindistan hükümetinin blokchain çalışmalarına başladığını ve blokchain uygulamalarını büyük ölçekli kullanıma hazır olduklarını söyledi.

Bu hafta Malezya’dan sonra Hindistan’da blockchaine yeşil ışık yakmış oldu.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar