Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62329.67
2.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.82
2.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.35
1.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $410.3
1.26%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan Merkez Bankası: Kripto Paralar Hakkındaki Endişelerimiz Devam Ediyor!

Merkez bankası başkanı, kripto paralara ait görüşlerinin değişmediğini belirtti.

Clock
Paylaş
Hindistan Merkez Bankası: Kripto Paralar Hakkındaki Endişelerimiz Devam Ediyor!

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das, 4 Haziran tarihinde çevrim içi bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, daha önce Hükûmete ilettikleri kripto para birimlerine ait endişelerinin devam ettiğini belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Hatırlanacağı üzere Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Das, Şubat ayında yaptığı ve geçen hafta tekrarladığı duyuruda RBI’in finansal istikrar açısından kripto paralar konusunda “büyük endişeleri” olduğunu söylemişti.

Yine RBI, 2018 yılında, bankaların ve diğer finansal kurumların kripto para müşterileriyle ilgilenmesini kısıtlayan bir kuralı kabul etmişti, ancak Yüksek Mahkeme geçen yıl bu kuralı bozmuştu. Bunun yanında ülkede faaliyet gösteren HDFC Bank da dahil olmak üzere bazı bankalar, müşterileri kısıtlamalar konusunda uyaran eski genelgeye atıfta bulunmaya devam ettiler.

Bunun üzerine Das, şu açıklamada bulundu:

“Bazı bankaların müşterileriyle yazışmalarında hala bu eski genelgeye atıfta bulunmaları bizi şaşırttı. Dolayısıyla bu hiç doğru değil.”

Hintlilerin kripto paralara yatırım yapması gerekip gerekmediği sorulduğunda ise Das, RBI’nin herhangi bir yatırım tavsiyesi vermediğini söyledi. Das, her yatırımcının kendi değerlendirmesini yapması gerektiği ve kendi durum tespitini yapması ve kendi yatırımlarıyla ilgili çok dikkatli olması gerektiği çağrısı yaptı.

Hükûmetin Kararı Bekleniyor

Son zamanlarda yapılan açıklamalara bakılırsa Hindistan’ın kripto paralar ile ilgili geleceği ülkenin merkezi hükümetine bağlı. Hükûmetin, Hindistan’daki tüm özel kripto para birimlerini yasaklamayı amaçlayan bir yasa tasarısını önümüzdeki günlerde görüşmesi bekleniyor. Bu arada, Hintli kripto para borsası operatörleri kısa süre önce hükûmetin kripto paraları yasaklamayacağı ve bir varlık sınıfı olarak düzenleyeceği konusunda iyimser olduklarını açıkladı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar