Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51194.46
-1.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2912.7
-0.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.89
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.4
2.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan’da Kripto Para İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor!

Ülkede kripto para işlem hacminin düşmesinin en büyük sebebi, kullanıcılara uygulanan %30’luk vergi olarak biliniyor!

Clock
Paylaş
Hindistan’da Kripto Para İşlem Hacmi Düşmeye Devam Ediyor!

Hindistan’da kripto para işlem hacimleri düşmeye devam ediyor. Ülkede kripto para işlem hacminin düşmesinin en büyük sebebinin, kullanıcılara uygulanan %30’luk vergi olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte popüler ödeme hizmeti sağlayıcısı Mobikwik, Hindistan’da kripto para borsalarına verdiği hizmeti durdurdu.

Binance BannerBinance Banner

Hindistan’da Kripto Para İşlem Hacmi Düşüyor!

Hindistan’daki kripto para işlem hacmi son zamanların en düşük seviyesinde görünüyor. Hükümet, kripto para gelirlerini herhangi bir kayıp veya kesintiye uğramasına izin vermeden %30 oranında vergilendirmeye başladı.

Hindistan’ın bu kararına birçok kişi tepki gösterdi. Çin’den sonra, bugüne kadar ilk kez bir ülkenin kripto paralara bu kadar sert yaklaştığını söyleyebiliriz.

Kripto para araştırma şirketi Crebaco’ya göre, kripto para işlem hacimleri bütün büyük borsalarda düşüş gösteriyor. Wazirx işlem hacminde %72, Coindcx %52 ve Zebpay %59 düşüş yaşadı.

MobiKwik, Hindistan’ın uyguladığı belirsiz düzenlemeler nedeniyle 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren Hindistan’daki kripto para borsalarına hizmet vermeyeceğini açıkladı. Mobikwik, borsalarda kripto para satın almak için tercih edilen ödeme yöntemlerinden biriydi.

Hindistan’da bulunan kripto para borsasında yönetici olan bir kişi şunları söyledi:

“Mobikwik, hizmetlerini geri çekmek için bir neden belirtmedi. Bize sadece artık borsalarla çalışmayacaklarını söylediler.”

Hindistan hükümeti, kripto paralar için yeni bir mevzuat üzerinde çalışıyor. Hindistan Maliye Bakanlığı; Uluslararası Para Fonu (IMF), Dünya Bankası ve Hindistan Merkez Bankası’yla (RBI) görüşmeler yaptığını bildirdi.

Coinbase Hindistan

Coinbase Hindistan’a Genişliyor!

Nasdaq’ta listelenen bir kripto para borsası olan Coinbase, 4 Nisan2022 Pazartesi günü Hindistan için planlarını açıkladı. CEO Brian Armstrong, konu hakkında şunları söyledi:

“Hindistan’ın sahip olduğu yazılım yeteneği, kripto para ve web3 teknolojisi ile birleştiğinde ekonomik ve finansal olarak bir ivme yakalayabiliriz. Bu da ekosistemin hızla gelişmesini sağlayabilir.”

Coinbase Ventures, kripto para ve web3 alanında Hintli teknoloji şirketlerine şimdiden 150 milyon dolar yatırım yaptı. Şirket, Hintli kurucuları teşvik etmek için sürekli olarak yeni fırsatlar yaratmaya çalışıyor.

Coinbase, geçen yıl Hindistan’da bir teknoloji merkezi kurmuştu. Teknoloji merkezinin şimdiden 300’den fazla çalışana sahip olduğunu da belirtmek gerekir.

İlginizi Çekebilir: Brain Armstrong Kimdir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar