Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52150.11
1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2996.36
2.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.22
-1.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.7
0.51%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Hintli Kripto Dolandırıcılarına Dava Açıldı!

Hindistan’da dolandırıcı gruplar boş durmuyor.

Clock
Paylaş
Hintli Kripto Dolandırıcılarına Dava Açıldı!

Hint polisi, 2017 yılından bu yana kripto para dolandırıcılığı yaptığından şüphelendiği 5 kişiye dava açtı.

Kişilerin, bir kaç yıl dolandırıcılık faaliyetinde bulunmasına rağmen, sadece 34.000$ gibi bir rakam elde ettiklerine inanılıyor.

İlginç bir şekilde, dolandırıcı grubun sadece Maharashtra eyaletinin Palghar bölgesinde faaliyet gösterdiği düşünülüyor.

Binance BannerBinance Banner

Hint Polisinin Hedefi

New Indian Express’in 13 Haziran’da yaptığı habere göre, kripto para yatırımı adı altında yatırımcıları dolandırdığı iddia edilen grubun zan altında olduğunu bildirdi.

Tutuksuz yargılanan Grup, yatırımcılara fahiş fiyatlı getiri vaatlerinde bulunarak, nakit ve çek şeklinde ödemeler talep etti. Fonlar elde edildikten sonra dolandırıcılar, yatırımcılardan rahatsız edici bir şekilde daha fazla para talep etmeye başladılar.

Geçtiğimiz aylarda ise, Hindistan’da bir kripto dolandırıcılığı yapan GainBitcoin şirketini işleten iki kardeş Amrit Bhardwaj ve Vivek Bhardwaj ile ilgili dava, yerel polisin himayesine teslim edilmişti.

Hindistan ve Darknet

Hint polisi son zamanlarda, darknet suçlarına ağırlık vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde, web polisliği adına yapay zeka destekli web portalı geliştirme planları olan hint polisinin, ayrıca lisanssız ilaç ve uyuşturucu ticareti yapan anonim tedarikçileri yakalamak için uluslararası denetleyiciler ile iş birliği yaptığı biliniyor.

Hindistanda kripto ile faaliyet gösteren finansal firmalara bankaların destek vermesinden 3 ay gibi kısa bir süre sonra bu tür olayların yaşanması Hindistan’ın dijital varlık sektörüne zarar verebilir. Bununla birlikte Maliye Bakanlığı 12 Haziranda kripto para birimlerine yeni regülasyonlar getirecek. Bu tür olaylar yaşandıkça blockchain teknolojisine yeni yasakların konulması olası görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar