Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61344
-0.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3336.92
-0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.43
1.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.8
-3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hong Kong Mali Sekreteri: Kripto Para Şirketleri Genel Merkezini Hong Kong’a Taşımak İstiyor! Onlarla İş Birliğine Hazırız!

Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, hükümetin ve düzenleyici kurumların kripto para girişimleri konusunda iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Clock
Paylaş
Hong Kong Mali Sekreteri: Kripto Para Şirketleri Genel Merkezini Hong Kong’a Taşımak İstiyor! Onlarla İş Birliğine Hazırız!

Hong Kong hükümeti, kripto para sektöründe yaşanan mevcut kriz ortamına rağmen, endüstri altyapısının geliştirilmesine katkı sağlamaya devam etmek istiyor. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, hükümetin ve düzenleyici kurumların kripto para girişimleri konusunda iş birliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

Binance BannerBinance Banner

Kısa süre önce düzenlenen bir etkinlikte konuşan Chan, Hong Kong’un, kripto para şirketlerini ve girişimlerini birbirine bağlayan temel bir unsur haline geldiğini açıkladı.

Son aylarda hükümetin, kripto para şirketlerinin küresel merkezlerini Hong Kong’da kurmak için çok sayıda talep aldığını belirten Chan, bu durumu avantaja çevirmek istediklerini dile getirdi. Chan’a göre Hong Kong, küresel çapta büyüme gösteren web3 ve kripto para sektörünün gelişmesi için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Hatta bu kapsamda da Chan, Hong Kong hükümet yetkilileri tarafından kripto para hizmeti sağlayıcıları için bir lisanslama sistemi kurmaya yönelik yasa çalışmasının yapıldığını belirtti. Chan, kripto para düzenlemelerini içeren yeni düzenleyici çerçevenin, kripto para borsalarına pazar tanınırlığı sağlamak için tasarlandığını da söyledi.

Hükümet Kripto Para Sektörüne Destek Verecek

Kripto varlıkların potansiyel avantajlarını test etmek için bir dizi pilot proje yürüttüğüne de dikkat çeken Chan, Hong Kong yetkililerinin gelişmelere açık olduğunu belirtti. Bu kapsamda başlatılan gelişmelere örnek veren yetkili, kurumsal yatırımcıların düzenleyici onay aşamasının, Hong Kong hükümeti tarafından tokenize edilmiş yeşil tahvil ihracını içerdiğini belirtti.

Bilindiği üzere Hong Kong, 2022 yılı boyunca kripto para yanlısı duruşundan sürekli bahsederek, kripto para alanındaki gelişmelere en hazır ülkeler arasında yer aldı. Bu kapsamda Hong Kong, kripto para birimi vadeli işlemleri için ilk borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürdü. Hatta bu girişim öncesinde 70 milyon doların üzerinde para topladı. 

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar