Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66646
1.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3429.6
0.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.39
-1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.4
0.48%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Hong Kong’da yatırımcılar Bitcoin ETF’lerine yöneliyor

Clock
Paylaş
Hong Kong’da yatırımcılar Bitcoin ETF’lerine yöneliyor

Hong Kong yatırımcıları, piyasa gerilemesine rağmen Bitcoin ETF’lerini artırıyor. Bu ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerinden önemli çıkışlarla tam bir tezat oluşturuyor ve Doğu ile Batı arasındaki kripto yatırım yaklaşımlarındaki farkı vurguluyor.

Hong Kong ETF’leri Bitcoin Birikimini Artırıyor

Son veriler, Hong Kong Bitcoin ETF‘lerinin “düşüşten satın al” stratejisi izlediğini gösteriyor. 24 Haziran itibarıyla, Hong Kong’daki üç spot Bitcoin borsası toplamda yaklaşık 3.911 Bitcoin’e sahipti. Bu, sadece üç gün önce tutulan 3.842 Bitcoin’den yaklaşık 69 Bitcoin’lik bir artış anlamına geliyor. Bu artış, Hong Kong’daki kurumsal yatırımcıların, Bitcoin’in uzun vadeli potansiyeline olan güvenlerini yansıtıyor.

728×90 muhabbit - Hong Kong'da yatırımcılar Bitcoin ETF'lerine yöneliyor300x250 muhabbit - Hong Kong'da yatırımcılar Bitcoin ETF'lerine yöneliyor

ABD Spot Bitcoin ETF’lerinde Büyük Çıkışlar

ABD spot Bitcoin ETF’leri ise çıkışlarla mücadele ediyor. Hafta, yatırımcıların ilgisinin azaldığını gösteren 545 milyon dolarlık çıkışla başladı. Grayscale Bitcoin ETF (GBTC) pazartesi günü 90,4 milyon dolarlık çıkış kaydederek toplam çıkışını 18,5 milyar dolara yaklaştırdı. Fidelity’nin FBTC’si de 35 milyon dolarlık çıkışla büyük bir düşüş yaşadı.

Kripto Yatırım Stratejilerinde Doğu-Batı Farkı

Hong Kong’daki yatırımcılar piyasa düşüşlerini fırsat olarak değerlendirirken, ABD’deki yatırımcılar daha çekimser davranıyor. Bu, kripto para yatırım stratejilerinde bölgesel farklılıkların nasıl ortaya çıktığını gösteriyor. Hong Kong’un Bitcoin ETF’lerine olan ilgisi, Asya pazarlarının küresel kripto para birimi ortamındaki artan etkisini vurguluyor. Coingape

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar