Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66812.32
-1.90%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3492.68
-1.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.25
-5.39%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.3
-1.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanarak, Otomotiv Sektörüne Yön Vermek İstiyor!

Blockchain teknolojisinin yardımıyla evrak işleriyle uğraşma hızının önemli ölçüde artacağı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanarak, Otomotiv Sektörüne Yön Vermek İstiyor!

Bankacılık devi HSBC, Çinli otomobil üreticisi SAIC Motor ile Suudi Arabistan’daki MG otomobillerinin özel acentesi Taajeer Group arasında blok zinciri tabanlı bir ticaret girişimi gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada blockchain teknolojisinin yardımıyla yapılacak bu girişimin, evrak işleriyle uğraşma hızını önemli ölçüde artıracağı belirtildi. Konu hakkında açıklama yapan HSBC, blockchain teknolojisinin kullanılmasının, işlem sürelerini yaklaşık on günden 24 saatin altına indirebileceğini belirtiyor. Ayrıca bu teknolojinin ticaret finansmanı sektörünü yenileme potansiyeline sahip olduğu da belirtildi.

728×90 muhabbit - HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanarak, Otomotiv Sektörüne Yön Vermek İstiyor!300x250 muhabbit - HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanarak, Otomotiv Sektörüne Yön Vermek İstiyor!

“Yeni girişimin ortaklarından Contour platformu, Taajeer’in SAIC’den bir araba sevkiyatını fiziksel belgeleri kullanmaktan 10 kat daha hızlı bir şekilde ithal etmesini sağladı. Ayrıca bu işlemler için gereken kredi belgelerinin uçtan uca dijitalleştirilmesini sağladı.”  

Konu hakkında açıklama yapan HSBC BAE’de küresel ticaret ve alacak finansmanı başkanı Chaker Zeraiki ise şu ifadelere yer verdi:

“Ölçekli dijitalleştirmemiz, müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmamız anlamına geliyor. Ayrıca Contour ile maliyetleri düşürmemiz, riski azaltmamız ve ticareti hızlandırmamız anlamına geliyor. Bu faydaları otomotiv sektörüne ve Suudi Arabistan’a getirmek, uluslararası bağlantımızın ve ticaret bankacılığındaki küresel liderliğimizin bir ölçüsüdür.” 

Blok Zinciri, İşlemleri Kolaylaştıracak

Girişimi yürütecek olan Contour, dijital ağları, mevcut parçalanmış ekosistemler ve ticaret yolları arasında bir blok zinciri ticaret finansmanı ağı olarak entegre edecek. Şirket böylece, merkezi olmayan teknoloji aracılığıyla dünya çapındaki ticaret finansmanı endüstrisini 53 milyar dolar değerinde dijitalleştirmeyi amaçlıyor.

Blockchain teknoloji e1599459197169 - HSBC, Blockchain Teknolojisini Kullanarak, Otomotiv Sektörüne Yön Vermek İstiyor!

Contour’un CEO’su Carl Wegner ise yeni girişim hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu işlem, Orta Doğu’nun otomotiv sektöründe önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Ayrıca dağıtık defter teknolojisinin ticaret finansmanı ekosistemini başarılı bir şekilde dönüştürdüğünü kanıtlıyor.”

Blockchain teknolojisi destekli ticaret finansmanı işlemi, Suudi Arabistan topraklarında atılan ilk adım olarak görülüyor. Ayrıca bu girişimin, ülkenin bölgesel bir ticaret merkezi olma “Vizyon 2030” girişimine doğru bir büyük adım olarak görülüyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar