Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66912.82
-1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.6
-0.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.23
-4.79%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.8
-1.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

HSBC MicroStrategy Hisselerinin Satışına İzin Vermiyor!

HSBC’den ilginç bir adım.

Clock
Paylaş
HSBC MicroStrategy Hisselerinin Satışına İzin Vermiyor!

Yatırım bankacılığı devi HSBC, HSBC InvestDirect müşterilerinin MicroStrategy hisselerini satın almasını yasakladığını doğruladı.

Bir HSBC temsilcisinin verdiği demeçte, “HSBC’nin sanal para birimlerine doğrudan desteği yoktur. Hisse senetlerini sanal paralar ile destekleyen ürünler veya menkul kıymetlere ise bakış açımız olumlu değil.”

728×90 muhabbit - HSBC MicroStrategy Hisselerinin Satışına İzin Vermiyor!300x250 muhabbit - HSBC MicroStrategy Hisselerinin Satışına İzin Vermiyor!

Geçtiğimiz hafta HSBC’nın 29 Mart tarihli bir mesajı, sosyal medyada açığa çıktı. Bu mesaj, halıhazırda MicroStrategy hisselerine sahip HSBC InvestDirect Direct kullanıcılarını ek hisse satın almaları ve hisselerini devretmeleri ile ilgiliydi. Bununla beraber banka, halihazırda MicroStrategy hissesi bulunduran kullanıcılara muhafaza, satış ve transfer hizmeti sunmaya devam ediyor.

Bildiğiniz gibi MicroStrategy, Bitcoin ile bağlantılı bir firma haline geldi. Bunun en büyük sebebi, şirketin portföyünde 5.5 milyar $’lık 90.531 adet BTC bulunması. Bu arada MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı toplantıda, yönetici maaşlarının Bitcoin ile ödenme durumunu da tartıştı.

HSBC, artan sayıda bankanın Bitcoin’e odaklanmasının aksine, Bitcoin ve diğer kripto paralara uzaktan bakıyor. Bildiğiniz gibi Goldman Sachs geçtiğimiz ay, bu yılın ikinci çeyreğinde özel varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto paralar için yatırım araçları sunacağını açıkladı. Ayrıca Morgan Stanley’de müşterilerine kripto alanında yatırımlar sağlamaya başladı.

HSBC’nin kısıtlama kararı yalnızca MicroStrategy hisseleri için mi yoksa Tesla ve Square gibi şirketlerin hisseleri için de geçerli olup olmadığı belirsiz.

Bu arada HSBC temsilcisi, bu yapılan kısıtlamaların yeni bir uygulama olmadığını ve 2018 yılından bu yana yürürlükte olduğunu da söyledi.

Bakalım HSBC, kripto paralar ile bağlantılı olan diğer şirketlerin hisse senetleri için böyle bir yaptırım uygulayacak mı?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar