Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63670.03
-4.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3121.24
-3.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.81
-5.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $553.8
-4.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

HSBC, Müşterilerinin MicroStrategy Hisselerini Satın Almasını Yasaklıyor!

HSBC’nin, yeni değiştirilen “dijital para birimleri” politikası nedeniyle bu kararı aldığı belirtiliyor.

Clock
Paylaş
HSBC, Müşterilerinin MicroStrategy Hisselerini Satın Almasını Yasaklıyor!

Documenting Bitcoin tarafından yapılan bir açıklamaya göre HSBC’nin, dijital para birimleriyle ilgili yeni politikaları nedeniyle müşterilerinin MicroStrategy hisseleri satın almasına izin vermeyeceği bildirildi.

728×90 muhabbit - HSBC, Müşterilerinin MicroStrategy Hisselerini Satın Almasını Yasaklıyor!300x250 muhabbit - HSBC, Müşterilerinin MicroStrategy Hisselerini Satın Almasını Yasaklıyor!

HSBC Holding, 157.2 milyar Euro değerleme ile dünyanın en büyük bankacılık gruplarından biri ve kapitalizasyon açısından en büyük Avrupa bankasıdır. Merkezi Londra’da bulunan İngiliz bankasının kripto para birimlerine karşı bu tutumu piyasa tarafından oldukça garip karşılandı. 

Documenting Bitcoin tarafından paylaşılan mesaj metninde, HSBC’nin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri ile ilgili veya bunlara atıfta bulunan ürünler hakkındaki politikasını değiştirdiği belirtiliyor.

Bu yeni iç politikanın bir sonucu olarak HSBC, müşterilerinin MicroStrategy hisselerini veya diğer kripto para birimi ile ilgili menkul kıymetleri satın almasını etkili bir şekilde yasaklıyor. 

Son zamanlarda dev şirket MicroStrategy hisselerinin borsa değeri, Bitcoin ile bağlantılı hale gelmiş durumda. Bunun nedeni ise şirketin halihazırda 2,2 milyar dolardan fazla yatırım ile 91.000‘den fazla BTC’ye sahip olması gösterilebilir. Şirket, Bitcoin almaya başladığını açıkladıktan itibaren fiyat artışları ile beraber şu anda 5.2 milyar dolardan fazla yani % 136 kar elde etmiş durumda. 

HSBC’nin almış olduğu bu kararın özellikle daha yüksek derecede risk içeren finansal gelişmeleri benimsemeye özellikle istekli olmayabileceği anlamı çıkarılabilir. Bunun yanında HSBC, son birkaç aydır kripto para birimlerine karşı son derece kısıtlayıcı bir politika benimserken, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) lehine ise oldukça iyimser bir duruş sergilediği de biliniyor.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar